Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İHA

İstanbul merkezli 5 ilde bir suç örgütüne yönelik düzenlenen kaçakçılık operasyonunda aralarında örgüt liderinin de bulunduğu 39 şüpheli yakalandı. Operasyon kapsamında 400 bin 500 paket kaçak sigara ve 52 bin 700 litre kaçak akaryakıt ele geçirildi.

İHA'nın haberine göre; İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Müdürlüğü ekipleri "Örgütlü Halde Kaçakçılık", "Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma, Yönetme veya Üye Olma" ve "Göçmen Kaçakçılığı" suçlarını işlediği belirlenen bir suç örgütünü 6 ay süresince fiziki ve teknik takibe aldı.

48 kişinin yakalanmasına yönelik İstanbul merkezli 5 ilde 50 farklı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonlarda, aralarında örgüt lideri B.E. ile yöneticileri Y.I., M.C.D. ve A.S. isimli şahıslarında bulunduğu toplam 39 şüpheli yakalandı. Diğer 9 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürerken, operasyon kapsamında 400 bin 500 paket kaçak sigara ve 52 bin 700 litre kaçak akaryakıt ele geçirildi. Operasyonda 2 tekne, 1 kamyon, 2 adet kamyonet ve 3 tankere el konuldu.