Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması
Genel

Moda dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Karl Lagerfeld'in önceki gün Fransa'nın başkenti Paris'te hayatını kaybetmesinin ardından, ünlü modacının yaklaşık 200 milyon dolarlık mirasının "Choupette" ismindeki kedisine kalabileceği öğrenildi.

EŞİ VE ÇOCUĞU YOK, "O BİR VARİS" DEMİŞTİ

Çocuğu ve eşi olmayan Lagerfeld, 2015'teki bir röportajda Choupette için "Onun küçük bir serveti var. O bir varis" demişti. Fransız basınının prestijli gazetelerinden Le Figaro, varis olarak gösterilmesi halinde Alman yasalarının Lagerfeld'in mirasının kedisi Choupette'e kalmasına izin verdiğini yazdı.

"BEN, BİR KEDİYE AŞIK OLDUM"

Fransız moda evi Chanel'in onlarca yıl moda direktörlüğünü yapan Alman tasarımcı, 2013'te de CNN'e verdiği röportajında ise "Yasal olsaydı kedimle evlenirdim. Biliyorsunuz henüz insanlarla hayvanlar evlenemiyor. Bir kediye aşık olabileceğimi hiç düşünmemiştim" diye konuşmuştu.

KEDİSİNİN 120 BİN TAKİPÇİSİ VAR

Choupette daha önce model Baptiste Giabiconi ile yaşıyordu, bir seyahati sırasında kedisini Karl'a bıraktı. Fakat Lagerfeld daha sonra kediyi çok sevdiği için geri vermek istemedi. Lagerfeld'in "Onunla, gözlerimizle konuşuyoruz" dediği Choupette adına açılan Instagram hesabının 120 bin takipçisi var.

KEDİSİNİ ALAN SERVETİ DE ALACAK

Kedinin, Lagerfeld'in gözde erkek mankenlerinden Brad Kroenig ve ünlü modacının vaftiz babası olduğu oğlu Hudson Kroenig'e kalması bekleniyor.

24 SAATGÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri