Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Bursaspor, Galatasaray'a 5-0 mağlup oldu. Yeşil-beyazlı takımın teknik direktörü Paul Le Guen, karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: 

"Galatasaray'ın kalitesinin farkındayız. Ekong'un kırmızı kartından önce de zordu, sonra daha da zor bir maç oldu. Böyle bir ekip karşısında rekabet edecek görüntüden uzaktık. Taraftarı anlıyorum, kabullenmek zor. Ama birlikte olmalıyız, birlikte kalkmalıyız. Oyuncularımızı suçlayabiliriz, böyle bir yönteme de gidebilirler, ama bu çözüm değil." 

BASIN TOPLANTISI 
Müsabaka sonrasında basın toplantısında konuşan Bursaspor Teknik Direktörü Paul Le Guen, "Zor bir dönemden geçiyoruz. 10 kişi kalmadan önce de zorlu bir maçtı. 11 kişi olsaydık bir şeyler yapabildik. Kırılgan bir takımız. Galatasaray gibi takıma karşı onlarla rekabet edecek görüntüde değildik. Taraftarlar için üzülüyorum. Önümüzdeki haftalarda bunu değiştireceğiz" diye konuştu.

"OYUNCULARI SUÇLAMAK İŞİN KOLAYINA KAÇMAK OLUR"
Futbolcularından mental açıdan güçlü olmasını beklediğini söyleyen Fransız çalıştırıcı, "Taraftarların beklentisi yüksek. Bursaspor özel bir camia. Oyuncular ve benim için güçlü kalmak çok önemli. Oyuncuları suçlamak işin kolayına kaçmak olur. Bu işten beraber çıkabiliriz. Ben oyuncularıma yardım etmek için buradayım" şeklinde konuştu.

"TABİKİ BURSA'YA DÖNECEĞİM"
'Bursa'ya dönecek misiniz? Yoksa Fransa'ya mı gideceksiniz?' sorusuna Le Guen, "Bu şekilde soruların sorulmasına hiç hoş karşılaşmıyorum ama saygı duyuyorum. Bu konudaki cevabım çok net. Tabiki Bursa'ya döneceğim. Bu işleri düzeltmek savaşacağım. Başkan ve yönetimin güvenin arkamda olduğunu biliyorum" diye cevap verdi.