Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Şarkıcı Sinan Akçıl ile Romanyalı yorumcu Otilia, Michael Kuyucu’nun CRI TÜRK’teki programında bir araya geldi. Akçıl, sosyal medya bakanı olmak istediğini açıkladı.

Cadde'de yer alan habere göre, 'Yüzyılın Aşkı' adlı parçada Serdar Ortaç ile düet yapan ünlü şarkıcı, “Bu proje Serdar Ortaç’ın projesiydi. Çok da güzel oldu. Şarkı için 'çalıntı' diyenler albümün künyesine bakmadan konuşuyor. Biz o şarkıyı satın aldık ve 8 bin Euro verdik” dedi.

"POLİTİKAYA GİRİP SOSYAL MEDYA BAKANI OLMAK İSTİYORUM"

Akçıl, “Belli bir yaştan sonra siyasete girmek ve milletvekili olmak istiyorum. Bu konuda bir hayalim de sosyal medya ile ilgili bir bakanlıkta olmak. Sosyal medyada hem zararlı hem de yararlı olaylar oluyor. Bunun için bu konuya el atılması gerektiğini düşünüyorum. Ben politikaya girince sosyal medya bakanlığının kurulmasını isterim ve sosyal medya bakanı olmak isterim” diyerek, gelecekte sosyal medyanın kazanacağı öneme vurgu yaptı ve politikaya girdiğinde sosyal medya bakanı olmak istediğini söyledi.

"MUSTAFA CECELİ'YE BU YORUMLARI YAPANLAR MAHCUP OLACAKLAR"

Sinan Akçıl, Michael Kuyucu’ya yaptığı özel açıklamalarda son zamanlarda özel hayatı ile ilgili gündeme gelen Mustafa Ceceli’ye özellikle sosyal medya da yapılan eleştiri ve saldırılara yönelik olarak “İnşallah mahcup olacaklar” yorumunda bulundu. Mustafa Ceceli: “Sosyal medyada bana yönelik çok negatif şeylerle karşılaşmıyorum ama çok üzülen arkadaşlarım var bu konuda. Sosyal medyada özellikle son zamanlarda Mustafa Ceceli'ye de çok yükleniyorlar. İnsanın kendi hayat tercihlerinden dolayı, sosyal medya yorumlarını kapatacak hale getirilmemesi lazım. Birkaç ay sonra bu konular süt liman olduğunda bu yorumları yapanlar, konserlerinde onu alkışlarken inşallah mahcup olurlar” diyerek Mustafa Ceceli’yi özellikle sosyal medyada eleştiri yapanlara çağrıda bulundu.

"OTİLİA, MÜSLÜMAN OLMAYI DÜŞÜNÜYOR"

Sinan Akçıl, Michael Kuyucu’ya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın sanatçılara verdiği iftar yemeğinde kendisine verdiği söz hakkında ilk kez detay paylaştı. Sinan Akçıl: “Geçtiğimiz hafta iftar yemeğinde Sayın Cumhurbaşkanımız bana, "Nasıl gidiyor, güzel haberlerin var mı?" dedi. Olacak inşallah, merak etmeyin sözüm olsun dedim; ama bir zamanlama vermedim. Gazetelere bıraksanız beni iftar çıkışı hemen evlendireceklerdi. İlişkimde Otilia'nın da fikirlerine çok saygı duyuyorum. Çünkü onda bir Müslüman olma düşüncesi de var. Öyle bir şey olursa, bütün dünya üzerinde güzel bir örnek oluşturacak. Çünkü onun dünyadaki şöhreti çok yüksek olduğu için örnek olabilecek bir çift olabiliriz. O da neden olmasın, belki de evliliğe gideriz” diyerek dünyaca ünlü Romen yorumcu Otilia’nın Müslüman olmayı düşündüğünü de açıkladı. Sinan Akçıl: “Bana bunu bu Sabah söyledi, "Müslüman olmayı düşünüyorum." dedi. Tabi ki bunu zaman gösterecek. Dünyada bu kadar tanınmış bir kızın da bu misyonu üstlenmiş olması, bize gerçekten çok büyük güzellik katacaktır.” diyerek Otilia’nın Müslüman olmayı düşündüğünü ilk kez kamuoyuna açıkladı.

"OTİLİA İLE BERABER EUROVİSİON'A KATILIRIM"

Akçıl, "Romen yorumcu Otilia ile beraber Türkiye adına Eurovision şarkı yarışmasına katılır mısın?" sorusuna, “Neden olmasın” yanıtını verdi. O an yanında olan Otilia ise “Eurovision’a Sinan Akçıl ile beraber katılırım” açıklamasında bulundu. Sinan Akçıl, bunun üzerine, "Otilia Eurovision'a girerse birinci olur, birlikte girersek de oluruz. Michael Kuyucu'nun ve fanların Eurovision merakı da bizi sonunda Eurovision'a götürecektir. Şimdi TRT‘nin genel müdürü değişiyor, bakalım yeni genel müdürün düşüncesi ne olacak bu konuda” dedi. Michael Kuyucu ise Türkiye’nin kamu yayıncısı TRT’nin hem müzikte hem de radyo ve televizyon yayıncılığında çok önemli adımlar atacağını düşündüğünü söyledi.

BAKMADAN GEÇME