Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Kanal D'nin O3 Medya imzalı dizisi Vatanım Sensin 30. yeni bölümüyle Perşembe akşamı ekranlara gelecek. Merakla beklenen dizinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Vatanım Sensin 30. bölüm fragmanında Cevdet'in Ali Kemal'in anne ve babasının Veronika ve Vasili olduğunu açıklıyor. Peki Ali Kemal bu gerçeği öğrenecek mi? İşte Vatanım Sensin 30. bölüm fragmanı ve özeti...

VATANIM SENSİN 30. BÖLÜM FRAGMANI YAYINLANDI

Vasili, tüm gerçeği öğreniyor! Cevdet ve ailesinin geleceği ne olacak?

Vasili'nin Cevdet'e yaptığı oyun ile Cevdet'in Yunanların içerisine sızdığı anlaşılır. Cevdet'in odasında sakladığı çok özel belgeler bile Vasili'nin eline geçer. Bu belgelerde tüm gerçekler ve Cevdet'in vasiyeti yer alır. Vasili'nin tüm okudukları arasında en can alıcı açıklama ise Ali Kemal'in Vasili ve Veronika'nın oğlu olduğunu belirten cümle olur.Vasili, Cevdet'ten ne istiyor? Leon, Hilal'i kurtarmak için bir çözüm yolu bulacak mı? Ali Kemal, gerçek anne ve babasının kimliğini öğrenecek mi?

BİR ÖNCEKİ BÖLÜMDE NELER YAŞANDI?

İngiliz ajan Charles Hamilton'ın direktifleri doğrultusunda Yunan Ordusu'nun katlettiği Yörüklerin acısı, tüm İzmir'de yaşanmaya devam eder. Savaşın kirli yüzü, tüm güzellikleri kirletmeye devam etmektedir. Acılı Türk kadınları, savaşta yitirdikleri askerlerinin acısını Yunan konağına giderek göstermek isterler. Hasibe ananın başını çektiği kadınlar, Veronika ile Lucy ile karşı karşıya gelirler. Askerlerin eşyalarını, Yunan konağı bahçesine bırakan kadınlar, yaşadıkları durumun anlaşılması için büyük bir hareket yaparlar.

Maskesi düşen Tevfik, yenilgiyi kolay kolay kabullenmez; kızgın ahalinin elinden Azize’yi esir alarak kurtulur ve Eşref Paşa’nın hakiki vasiyetini Vasili’ye verir. Cevdet’in casus olduğunu ispatlayan bu vasiyet, Tevfik’in Londra bileti olacaktır. Cevdet, Tevfik’in elindeki bu kozdan bihaberken, Tevfik’in de hiç hesaba katmadığı bir şey vardır.Yunan Ordusu’ndaki hainin kim olduğunu çözmeye çalışan Vasili, bir yandan da taarruz için son hazırlıkları yapar. Cevdet’in eline Ankara’ya istihbarat verebilmesi için beklenmedik bir fırsat geçer. Anadolu’nun işgalinin önlenmesi, bu fırsatın iyi değerlendirilmesine bağlıdır.