Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ramazan Yurtta ilk teravih namazı kılındı
    1

    On bir ayın sultanı mübarek ramazan ayının ilk teravihi için Manisalılar camileri doldurdu. Kentte en çok ilgi gösterilen camiler arasında tarihi Hatuniye, Sultan ve Muradiye yer aldı.

    2

    Mimar Sinan'ın Ege Bölgesi'ndeki tek eseri Muradiye Camisi ve Külliyesi'ne ilk teravihi kılmak için gelen bazı vatandaşlar, yer kalmadığı için avluda saf tuttu.

    3

    Hatuniye Camisi'nde teravih namazı İl Müftüsü Sinan Cihan tarafından kıldırıldı. İlk teravihe kadın, erkek, yaşlı, genç çok sayıda vatandaş ilgi gösterdi.

    4

    Adana'da Seyhan Nehri'nin kıyısında bulunan ve ihtişamıyla dikkati çeken Sabancı Merkez Camisi'nde ilk teravih kılındı.

    5

    Sultan Ahmet ve Selimiye camilerinin mimari özelliklerinden yararlanılan Sabancı Merkez Camisi'ne vatandaşlar akın etti.

    6

    Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesindeki çadır kentte kalan Suriyeliler, ramazan ayının ilk teravihini kıldı.

    7

    Yaklaşık 32 bin Suriyeli misafirin ağırlandığı Süleyman Şah Konaklama Tesisleri'ndeki Suriyeliler, yatsı ezanın okunmasıyla çadır kentteki mescitleri doldurdu.

    8

    Suriyeli imamlar eşliğinde ilk teravihi kılan Suriyeliler, namazın ardından başta ülkeleri olmak üzere tüm İslam aleminde yaşanan olayların bitmesi için birlikte dua etti.

    9

    Elazığ'da da ilk teravihi kılmak isteyen vatandaşlar, başta İzzet Paşa Camisi olmak üzere camileri doldurdu.

    10

    Camilerde, din görevlileri tarafından ramazanın önemine ilişkin vaaz verildi. Kur'an-ı Kerim okunması ve dua edilmesinin ardından ilk teravih kılındı.

    11

    Mimar Sinan'ın ustalık eseri Selimiye Camisinde ramazan ayının ilk teravih namazı kılındı.

    12

    Edirne İl Vaizi Selim Al, namaz öncesi yaptığı vaazda, ramazanın manevi bereketini anlattı.

    13

    İstanbul'da vatandaşlar, ilk teravih namazını kılmak için camilere akın etti.

    14

    Sultanahmet, Süleymaniye ve Eyüp Sultan başta olmak üzere kentteki camilere gelen vatandaşlar, ilk teravih namazıyla ramazanın coşkusunu yaşadı. Camileri dolduran kadın-erkek, genç-yaşlı çok sayıda kişi, namaz kılıp dua etti.

    15

    Kentte ilk teravih namazı için tercih edilen camilerin başında gelen Eyüp Sultan ve Sultanahmet camilerine, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.