Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Hastanenin Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Kayahan Karaytuğ, gazetecilere yaptığı açıklamada, parmakları parçalanmış halde hastaneye gelen vatandaşa yapılan tetkikler sonucunda başarılı operasyonlar yapıldığını söyledi.

Hastanın zaman kaybetmeden hastaneye başvurmasıyla başlayan sürecin olumlu yönde gelişmesiyle deforme olan 3 parmağın yeniden işlev kazandığını belirten Karaytuğ, şunları kaydetti:

"Hastamız keskin bir metal ile yaralanma sonrası sağ elinin 5'inci parmağın uç kısmında kemiğin ortada olduğu doku kaybı, diğer parmakların iki tanesinde de cerrahi tedavi gerektiren yaralanmalar olmuştu. Tedaviye 4. parmaktan doku nakli yapılarak 2 hafta süre ile sağlam olan 4. parmaktan beslenmesi sağlandı. İkinci hafta sonunda serçe parmağın beslenmesinin düzeldiği muayene ile tespit edildi. Diğer parmaklara cerrahi bir operasyonla ayrıldı. Ameliyat sonrası ikinci ayda hastanın parmaklarının eski fonksiyonlara döndüğü gözlendi. Hastamızın parmaklarının eski haline getirilmesi bizleri mutlu etti. Hastanemizde bu tür mikro cerrahi, doku nakli gibi cerrahi operasyonlar başarıyla yapılmaktadır."

AA