Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Sağlık 4D ip estetiği nedir?

    4D ip estetiği’yle yerçekimine karşı koyarak, sarkan cildinizi kaldırarak ve dolgunluk vererek 10 yaş gençleşebilirsiniz. Dr. Mevlüt Dağ, “Artık daha genç bir yüze sahip olmak için tek seçenek ameliyat değil. Ameliyatla yapılan estetik uygulamaları yerini hızla neştersiz yöntemlere bırakıyor. Onlardan en yeni ve etkililerinden biri de 4D ip estetiği. Daha önce de ‘ipler’ cildi gençleştirmek için kullanıldı. Ama bu ipler son teknoloji ürünü ve diğerlerinden farklı olduğu için ismi 4D” dedi.

    YER ÇEKİMİNE MEYDAN OKUYUN

    “4D ip estetiğinde kullanılan iplerin üzerinde diğerlerine göre daha fazla ‘barbed’ yani dikenler, kancalar bulunuyor. İşte bu fark cildi daha yukarı doğru kaldırarak yerçekimini daha çok azaltırken, özel yapısından dolayı yüzde daha fazla yeni hücre oluşumunu sağlıyor” diyen Dr. Dağ, açıklamalarına şöyle devam etti: “Tekniğin isminin 4D olmasının nedeni bu yöntemde kullanılan iplerin dört temel işlevinin olması. Bu yeni teknikle ipler yardımıyla önce sarkan ciltler yukarı kaldırılıyor. İkinci aşamadaysa iplerle kaldırılan cilt yerçekimine karşı koyarak sarkmaya karşı çok önemli bir direnç kazanıyor. Üçüncü aşamada ise iplerin 6-8 ay içinde erimesi ve bunun yerine oluşan fibroblastik hücreler yeni bir cilt dokusu oluşumunu tetikleyerek cildin sıkılığını artıyor. Dördüncü ve son aşamada ise cilt daha dolgunlaşıyor ve sıkılaşıyor.”

    “4D İP DEVRİM YARATTI”

    Bu özel iplerin nasıl kullanılması gerektiğine değinen Dr. Dağ, “4D ipler yüz gençleştirmelerinde büyük bir avantaj sağlasa da uygulamanın nasıl yapıldığı da çok önemli. 4D İp Tekniği Avrupa eğitim sertifikası sahibi ilk doktorlardan biriyim. Estetik operasyonlarda uzun zamandır ipler kullanılıyor. Ama 4D ipin özel ve yoğun dikenleri sayesinde devrim yarattığını söyleyebiliriz. Bunun nasıl uygulandığı çok önemli. Her cilde özel bir uygulama yapılırsa çok kısa bir sürede ciltteki kolajen ve elastin hücre artışı mümkün. Bu tekniğin diğer bir avantajı da daha hızlı iyileşme ve daha hızlı sonuç almayı sağlaması. Üç aydır kliniklerimizde bu tekniğin başarılı sonuçlarını gördük” diye konuştu. 4D İp estetiği uygulamasının 30-45 dakika arasında değiştiğini belirten Dağ “Kısa sürede gençlik hayal değil” dedi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ