Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Şampiyonluk yarışında Başakşehir deplasmanında kritik bir yenilgi alan ve derbiden çıkan beraberlik sonucunu fırsata çeviremeyen Beşiktaş’ta, 90 dakikanın ardından Şenol Güneş rüzgarı esti...

Gazete Habertürk'ten Kartal Yiğit'in özel haberine göre; Maç esnasında ve sonrasında bir hayli sinirli olduğu görülen deneyimli çalıştırıcı belki de ilk kez takımını bir basın toplantısında ağır bir şekilde eleştirdi. Oyuncularına yönelik eleştiri dozunu yüksek tutan Güneş soyunma odasında da lafını sakınmadı...

Öğrencilerini teker teker eleştiren tecrübeli teknik adam, “Bu oyunla şampiyon olmayı hayal ediyorsanız, o rüyadan çabuk uyanın. Bu şekilde istediğimizi alamayacağımızı siz de çok iyi biliyorsunuz. Bu maçla ilgili isteklerimi kimse yerine getirmedi. Demek ki beni dinlememişsiniz ve kendinizi iyi hazırlamamışsınız. Bu kadar kötü bir oyun beklemiyordum” diye konuştu.

‘HATALARA ÇOK SİNİRLENDİ’

Oyuncularının bu kadar kötü bir performans göstereceğini beklemeyen ve bariz hatalara oldukça sinirlenen Şenol Güneş, yardımcısı Şeref Çiçek’e de maç içinde sık sık not tutturdu.

Güneş’in en çok beklentilerin altında kalan Anderson Talisca’yı not ettirdiği ve “Yaz Şeref, Talisca hiç koşmuyor” dediği öğrenildi.

YÖNETİM DE ŞAŞKIN

Başakşehir deplasmanına umutlu giden ancak şok bir yenilgi ile dönen Beşiktaş’ta yöneticiler de bu duruma bir hayli şaşırdı. Böylesine kritik bir maçta oyuncuların ortaya koyduğu kötü futbolda öfkelenen Siyah-Beyazlı kurmayların 90 dakika sonunda ağzını bıçak açmadı.  Bilindiği gibi ikinci başkan Ahmet Nur Çebi ve Metin Albayrak her maçın ardından demeç veriyorlardı.