Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünya Singapur-Londra uçağı şiddetli türbülansa girmişti: 20 yolcu halen yoğun bakımda | Dış Haberler
    1

    21 Mayıs günü İngiltere'nin başkenti Londra'dan Singapur'a giden Singapur Hava Yollarına ait uçağın türbülansa girmesi sonucu 73 yaşındaki İngiliz vatandaşı bir yolcu hayatını kaybetmiş, 30'dan fazla yolcu yaralanmıştı.

    2

    Singapur Hava Yollarına ait içinde 211 yolcu ve 18 kişilik mürettebatın bulunduğu uçak, Tayland'ın başkenti Bangkok'ta bulunan Suvarnabhumi Uluslararası Havaalanı'na acil iniş yapmıştı.

    3

    Bangkok'ta yaralıların tedavisinin sürdüğü hastanenin müdürü Adinun Kittiratanapaibool, 20 kişinin yoğun bakımda bulunduğu söyledi. Yoğun bakımdakilerin kafatası, beyin ve omurilik hasarı yaşadığı belirtildi.

    4

    20 hastanın arasında altı İngiliz, altı Malezya, üç Avustralya, iki Singapur ve Hong Kong,  Yeni Zelanda ve Filipinler vatandaşı bulunuyor. Yaralılarının yaşlarının 2 ile 83 arasında değiştiği açıklandı.

    5

    211 yolcu ve 18 mürettebat taşıyan uçakta 73 yaşındaki İngiliz vatandaşı hayatını kaybetti, 104 kişi de yaralandı.

     

     

    6

    Hastane müdürü, altı kişiyi kafatası ve beyin hasarı, 22 kişiyi omurilik yaralanması ve 13 kişiyi de kemik, kas ve diğer yaralanmalar sebebiyle tedavi ettiklerini söyledi.

    7

    Adinun şu ana kadar 17 ameliyat gerçekleştirildiğini; dokuzunun omurga ameliyatı, sekizinin ise diğer yaralanmalar nedeniyle olduğu ifade etti.

    8

    En ciddi vaka sorulduğunda Adinun, herhangi birinin kalıcı felç geçirip geçiremeyeceğini söylemek için henüz çok erken olduğunu ve doktorların ameliyattan sonra kas fonksiyonunun iyileşip iyileşmediğini gözlemlemeleri gerektiğini söyledi.

     

     

    9

    *Haberin görselleri Associated Press tarafından servis edilmiştir.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ