Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
AA

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından başlatılan 'Zeytin Dalı Harekatı' ile Suriye'nin Afrin bölgesinden açılan ateşe anında karşılık verilirken, uçak savar mermisi köye isabet etmesi sonucu ölen ya da yaralanan olmazken, bölgeye Özgür Suriye Ordusu askerlerinin sevkıyatı sürüyor. 

Suriye sınırındaki Kilis'te konuşlu bulunan Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı karakollardan fırtına obüs, tank birlikleri, çok namlulu roketatarlar ile Afrin'daki PKK/PYD hedefleri kara birlikleri tarafından vuruluyor. Türk Hava Kuvvetleri de savaş uçakları tarafından tespit edilen hedefleri vururken, Gülbaba Hudut Taburuna bağlı Darmık Hudut Karakoluna PKK/PYD terör örgütü tarafından uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Askerlerin anında karşılık vermesi sonucu kısa süreli çatışma yaşandı. Bu esnada Gülbaba köyünde bir evin çatısına uçaksavar mermisi isabet etti. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, Afrin sınır hattında Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinden Özgür Suriye Ordusu askerleri ile araç ve gereçlerinin sevkiyatları sürüyor

ÖSO BİRLİKLERİ HATAY'DA

Afrin'deki Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek için El Bab ve Çobanbey'de görev yapan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) birlikleri Hatay'a geldi.

Suriye tarafında görevli ÖSO birliklerini taşıyan ve Kilis'ten geçen 10 otobüs Hatay'a geldi. Konvoy, geniş güvenlik önlemleri altında sınır birliklerine doğru hareket etti.

ÖSO birliklerinin Afrin operasyonu kapsamında görevli birliklere takviye olacağı öğrenildi.