Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İHA

Ağrı'da, Nihat ve Şükran Aydemir çiftinin 15 Haziran 2018 tarihinde gittiği Bezirhane köyünde kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedeni bulunan 4 yaşındaki kızları Leyla Aydemir’in ölümüyle ilgili “kasten adam öldürme” suçundan tutuklu yargılanan baba Nihat Aydemir’in amcasının oğlu Mehmet Ali Aydemir 17 ay sonra serbest bırakıldı. Diğer tutuklu amca Yusuf Aydemir’in ise tutukluluğu devam ediyor.

AİLESİ ŞİKAYETÇİ OLMAMIŞTI

İHA'daki habere göre Ağrı 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk davada küçük kızın ailesinin avukatın bürosuna giderek, "Biz şikayetçi olmayacağız, sen davaya gelme" dediği ortaya çıkmış ve Aydemir Ailesi sanıklardan şikayetçi olmamıştı.

 

Bunun üzerine mahkeme heyeti, sanık savunmalarını dinledikten sonra amca Yusuf Aydemir’in de tutuklu yargılanmasına karar vermişti.

17 AY SONRA İLK TAHLİYE KARARI

Tutuklu yargılanan Mehmet Ali Aydemir ise “mevcut delil durumu, tutuklulukta geçen süre, dosyasın gelmiş olduğu aşama” sebebiyle tutuklandığı günden tam 17 ay sonra tahliye edildi. Duruşmanın 2. celsesi ise 21 Şubat tarihinde görülecek.

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri