Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
Sesli Dinle
0:00 / 0:00
DHA

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Dursunlar köyünde, 21 Kasım tarihinde, eşi 6 yıl önce kalp krizinden ölen ve kızıyla yaşayan Mustafa Keleş'in (70) cesedi, başı gövdesinden ayrılmış olarak ormanda bulundu.

BAŞI 3 KM UZAKTA BULUNDU

DHA'da yer alan habere göre Keleş´in kesilen başı, jandarma tarafından olaydan 1 gün sonra gövdesine ulaşıldığı bölgeye 3 kilometre uzaklıkta toprağa gömülü bulundu.

Çaycuma Cumhuriyet Başsavcılığı, olayın ardından başlattığı soruşturma kapsamında köylülerin ifadesine başvurdu.

İFADESİ ALINANLAR SERBEST BIRAKILDI

Jandarmanın ifadesine başvurduğu köylülerin parmak izleri ve DNA örnekleri alındı. Keleş´in 3 yıl önce köydeki evin satın alınması nedeniyle husumetli olduğu C.T. ve geçen aylarda miras paylaşımı sırasında arazi anlaşmazlığı yaşadığı kardeşi İ.K.´nin de ifadesine başvuruldu. İ.K., ifadesinde, olayla ilgili bir şey bilmediğini söyledi. İfadesi alınanlar, serbest bırakıldı.

DNA ÖRNEKLERİ ADLİ TIP KURUMU´NDA

Türkiye Taşkömürü Kurumu'ndan emekli maden işçisi Mustafa Keleş´in vücudundan ve tırnaklarından alınan doku örnekleri de köylülerden alınan örneklerle karşılaştırılmak üzere Adli Tıp Kurumu´na gönderildi.

KÖYLÜLER ŞOK YAŞIYOR

Dursunlar köyünün muhtarı Şerafettin Meşe, cinayetin bir an önce aydınlatılmasını beklediklerini söyleyerek, "Savcılığımız ve jandarmamız çalışıyor. İnşallah kimin yaptığını bulacaklar. Hala şoktayız" dedi.

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri

Bu haberin seslendirmesi Voiser tarafından yapılmıştır.