Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, geçen sezonu BGD'de tamamlayan ve takımın FIBA Kadınlar Avrupa Kupası vizesi almasında önemli rol oynayan ABD'li basketbolcu ile 3 yıllık sözleşme imzalandığı bildirildi.

WNBA takımlarından Chicago Sky forması giyen, ABD Kadın Milli Takımı kadrosuna da çağrılan 1,73 metre boyunda ve 27 yaşındaki oyun kurucu, geçen sezon Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nde 15,1 sayı, 4,3 ribaund ve 5,2 asist ortalamasıyla mücadele etti.

Vandersloot ile imzalanan sözleşme hakkında açıklamada bulunan Yakın Doğu Üniversitesi BGD Genel Koordinatörü Murat Tümer, deneyimli basketbolcunun takımın en önemli kozlarından olacağını belirterek, "Üç yıllık sözleşme imzaladığımız Vandersloot, önümüzdeki sezonlarda gerek Türkiye'de gerekse Avrupa'da koyduğumuz hedefler doğrultusunda takım arkadaşları ile beraber büyük bir güç oluşturacaktır. Büyük ölçüde yenilenen kadromuzun en önemli kozlarından biri de yine Vandersloot olacak." görüşlerini aktardı.

Transfer çalışmalarının sürdüğünü kaydeden Tümer, "İhtiyacımız olduğuna ve takımımıza faydalı olacağına inandığımız sporcular ile transfer hakkımız devam ettiği sürece sözleşme imzalayabiliriz. Önümüzdeki günlerde gelecek sezon kadromuzda yer alacak yerli, yabancı bir iki ismi daha açıklayabiliriz" ifadelerini kulland