Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Fenerbahçe aziz yıldırım'a pfdk'dan ceza, aziz yıldırım kaç gün ceza aldı, aziz yıldırım'ın cezası ne zaman bitecek, pfdk'nın aziz yıldırım açıklaması - Fenerbahçe Haberleri

    Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a 45 gün hak mahrumiyeti cezası verdi.

    Kurul toplantısının ardından yapılan açıklamaya göre, Yıldırım'a, sportmenliğe aykırı açıklamaları nedeniyle 45 gün hak mahrumiyetinin yanı sıra 33 bin lira da para cezası verildi.

    Kurulun 30 Ekim'deki toplantısında müsabaka hakemine yönelik tehdidi nedeniyle 60 gün hak mahrumiyeti cezası verdiği Yıldırım, bu ceza sürerken 45 gün daha ceza aldı.

    TAHKİM KURULU KARARLARI

    Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Rıza Çalımbay'ın 1 maçlık cezasını onadı.

    Kurul toplantısının ardından yapılan açıklamaya göre, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) Çalımbay'a verdiği 1 maç ve 13 bin lira para cezasına yapılan itiraz reddedildi.

    Harç yatırılmadığı için uygulamanın durdurulması ve Futbol Disiplin Talimatı'nın 102. maddesinde belirtilen şartları taşımadığı için de yaptırımın ertelenmesi talebinin reddedildiği belirtildi.

    İstanbul Başakşehir Kulübü'ne verilen 50 bin liralık para cezası da kurul tarafından onandı.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ