Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Galatasaray Galatasaray Katarlı Nasır Bin Abdullah ve Oğulları ile anlaşma imzaladıklarını duyurdu - Galatasaray Haberleri

    Mali açıdan zor günler geçiren Galatasaray, Türkiye'nin jeopolitik konumundan faydalanarak yabancı ülkelerde pazarlama atağına kalkıyor.

    İngiltere'nin Manchester kentinde düzenlenen Soccerex Global Forum'da konuşan Ebru Köksal, Nasir Bin Abdullah ve Oğulları ile bir anlaşma imzalandığını ve takımların Ağustos 2016'dan önce bir dostluk turnuvasına katılacağını açıkladı.

    Galatasaray'ın bu turnuvadan ne kadar para alacağı açıklanmasa da, Galatasaray yöneticisi kulübün aynı zamanda Azerbaycan ve Türkmenistan'daki pazarlama yatırımlarını artıracağını söyledi.

    "Kulübü nasıl daha başarılı hale getirebileceklerinin" cevabını aradıklarını belirten Ebru Köksal, yayın haklarının yurt dışına satılmasının kendileri adına öncelik olduğunu belirtti. Bir İtalyan takımının yayın haklarından 65.3 milyon dolar kazandığını ancak kendilerinin 24.7 milyon dolar aldıklarını açıkladı.

    Galatasaray'ın tüm bu planlarıyla birlikte, diğer bir yatırımının da Arap ülkelerine olacağı belirtildi. Galatasaray'ın internet sitesine Arapça seçeneği koyacağı ve bu şekilde uluslararası taraftar ağını genişletmeyi planladığı ifade edildi.

    (Sporx)

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ