Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgut Özdemir ile TSYD Trabzon Şube Başkanı Murat Taşkın tarafından yapılan ortak yazılı açıklamada, Usta'nın, dün akşam katıldığı bir televizyon programında, Trabzon’un spor medyası ile ilgili söylemlerde bulunduğu kaydedildi. Usta'nın "Ben başkan olarak buradan camiaya sesleniyorum. 10 tane televizyona yerleştireceğimiz kişi istiyorum. Camia bana 10 tane ismi bildirsin. 10 tane çok kaliteli yazar sıkıntısı çekiyoruz" ifadelerini kullandığı belirtildi.

Açıklamada, Usta'nın kendi medya departmanı ile görüşmesi halinde bu yanlışa düşmeyeceği ifade edilerek, şunlar kaydedildi:

"Sözleriyle bırakın bugünkü Trabzon basınında bu özelliklere sahip kaç kişi olup olmadığını bilmemesini, Trabzon basının geçmişten günümüze kadar Türkiye’deki yerinden bihaber olduğunu göstermektedir.

Sayın başkana önerimiz Trabzonspor da dahil olmak üzere, spor yorumu yazabilecek, televizyonda konuşabilecek kaç kişi bulunup bulunmadığı konusunda camia dediği kesimden, yani Trabzon basınındaki söz ve yetki sahibi olanlardan görüş ve bilgi alarak konuşmasıdır."