Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Trabzonspor Akif Çağatay Kılıç'tan Trabzonspor-Fenerbahçe maçı yorumu - Trabzonspor Haberleri

    Akif Çağatay Kılıç'ın açıklamaları şöyle:

    "Buradaki yaşanan olaylardan ihmali olanlar var mıdır, nasıl cerayan etmiştir, nasıl oraya girmişlerdir araştırma yapılacaktır. Daha şeffaf şekilde paylaşacağız. Herkese geçmiş olsun diyoruz."

    "İçişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı ile beraber araştırıyoruz. Sahaya bir holiganın atlamasının futbolda yeri yoktur. Trabzon'un gerçekten bu konularla anılmasını Trabzon şehri hak etmiyor. Misafirperver, bu noktada ülkemizin en önemli şehirlerinden birisi. Trabzonspor'un başarıları vardır. Sadece futbolda da değil. Bu anlamda Türk sporuna büyük katkılar vermiş kulübümüzdür. Spor camiasına geçmiş olsun. O kişi asla ve asla Trabzon'u ve Trabzonspor'u temsil etmiyordu. Trabzon'un sportif anlamda centilmence devam eden maçındaki bu olayı da kınıyoruz."

    "Bu tip olayların futbolumuzda yeri yoktur. Üzücü bir olay yaşanmıştır. Aynı şekilde İçişleri Bakanlığı ile yaptığımız görüşmelerde burada bir soruşturma başlatıldı. Her açıdan o kişinin stada nasıl girdiği ile ilgili araştırma yapılacak. Bu konuyla ilgili olarak müfettişleri görevlendirdik. Sporda şiddet görmek istemeyiz, o anlamda burada yapacağımız çalışmada bu anlamda devam edecektir. Basın mensuplarına da büyük iş düşüyor. Bunların önlemini almak durumundayız."

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ