Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Hem Beşiktaş hem de Fenerbahçe UEFA kriterleri nedeniyle transferde şimdilik tutumlu davranıyor, ancak iki büyük kulüp de hedefleri açısından bir dünya yıldızına ihtiyaç duyuyor. Bu noktada da tüm yollar Arjen Robben’e çıkıyor. Erdal Torunoğulları vasıtasıyla daha önce Hollandalı süper yıldız ile temas kuran Beşiktaş, yeniden nabız yoklamaya başladı. Siyah- Beyazlı yönetim, Robben’i alarak yeni yuvası Vodafone Arena’da taraftarını coşturmak istiyor. Kartal aynı zamanda Şampiyonlar Ligi’nde gruplardan çıkmak için de Robben’i önemli bir koz olarak düşünüyor.

Arjen Robben
Arjen Robben

AZİZ YILDIRIM'IN HAYALİ
Fenerbahçe’de ise Robben’i bizzat isteyen isim Başkan Aziz Yıldırım. Geçen sezon tecrübeli kanat oyuncusunu almaya çok yaklaşan Sarı-Lacivertliler bu kez işi bitirmeye kararlı. Yıldırım, kaçan şampiyonlukla birlikte üzülen taraftarı, bu transferle mutlu etmek amacında. İşin ekonomik boyutu da var.

Kombine satışlarında çok az talep gören yönetim, bir yıldız alarak Sarı- Lacivertli futbolseverleri harekete geçirmeyi hedefliyor. İşte bu ortamda iki dev arasında kıyasıyla bir Robben kapışması yaşanıyor. Önümüzdeki hafta sıcak geçeceğe benziyor.

(Fanatik)