Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol 1. Lig Gençlerbirliği İbrahim Üzülmez: "Kaybedebilirdik de kazanabilirdik de" - Futbol Haberleri

    Gençlerbirliği Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez maçın ilk yarısında istedikleri oyunu sahaya yansıttıklarını söyledi.

    Oyun kalitesinin yüksek olmadığı bir maç oynandığını belirten Üzülmez, "Mücadele gücü bizim açımızdan önemli. Böyle etkili bir takıma karşı oyunu tutmak kolay değil ama ilk yarı boyunca rakibin çok fazla pozisyona girdiğini hatırlamıyorum. Mesafeyi iyi daralttık, yakın oynadık ve Serdar ile golü bulduk." diye konuştu.

    Maçın ikinci yarısında Vincent Aboubakar'ın oyuna girmesiyle dengelerin Beşiktaş lehine değiştiğini anlatan İbrahim Üzülmez, "Kaybedebilirdik de kazanabilirdik de direkten dönen topları var ama Khalili'nin kaçırdığı pozisyon da var. Atsaydık kazanabilirdik." değerlendirmesinde bulundu.

    Beşiktaş gibi bir takım karşısında oyunu 90 dakika kontrol etmenin kolay olmadığını kaydeden Üzülmez, "Bireysel anlamda çok kaliteli oyuncuları var. Birini durdursanız öbürü sahneye çıkıyor." yorumunu yaptı.

    Üzülmez, takıma sezon başında transfer edilen futbolcularla ilgili sıkıntısının olmadığını belirterek, şunları kaydetti:

    "Gelen oyuncularla ilgili sıkıntım yok ama ben daha iyisini yapmak istiyorum. Şu andaki durum yeterliyse benim burada olmamın bir anlamı yok. Ben her zaman hedefleri üst düzey olan bir takım yaratmak istiyorum. Yeni transferler de gelsin çatır çatır mücadele etsin başımın üstünde yeri var. Ben isime bakmam, sahada yaptığına bakarım. Geçen seneki oyuncularımızın da hakkını yememek lazım. Bugün aslan gibi mücadele ettiler."

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ