Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Maçın bitiş düdüğüyle birlikte Motta'nın 43'üncü dakikada attığı golle maçı 1-0 kazanan Antalyaspor'un taraftarlarından bazıları, Kamerunlu dünya yıldızı Samuel Eto'o'dan forma alabilmek için sahaya girdi. Polisin ve özel güvenlik personelinin arasından sahaya adım atmaya başaran taraftarlar; koşarak Eto'o'ya ulaşmaya çalıştı.

Polis ile özel güvenlik görevlilerinin peşinden koştuğu bir taraftar ise Kamerunlu golcüye ulaşamayınca Yekta'ya sarıldı. Bu arada polisin yakaladığı taraftar, saha dışına çıkarılırken Eto'o, gencin yanına giderek formasınmı verdi. Eto'o'dan forma alma sevinci yaşayan taraftar, polis tarafından saha dışına çıkarıldı. Yasa gereği sezon boyunca maç seyrinden men cezasını göze alarak sahaya giren taraftar, formayı öperek sevincini gösterdi. Polis taraftar hakkında yasal işlem başlattı.

Yedek kulübelerinin arka bölümünde oturan 15 yaşlarındaki başka bir taraftar da sahaya girdi. Polisin yakaladığı taraftarın göz yaşlarını tutamadığı gözlendi.

İl Emniyet Müdürlüğü Spor Günvenliği Şube Müdürü Osman Yıldız ise taraftara sakin olması halinde Eto'o ile görüştüreceğini belirtti. Osman Yıldız, maçtan sonra tribünyleri selamlayan Eto'o'ya genç taraftarın isteğini belirtti. Taraftara sarılan Eto'o, tünelden birlikte içeri girip fotoğraf çektirdi.