Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat maçın ardından şunları söyledi:

"En iyi maçımız değildi. Takımız çok mücadele etti, istediğimiz skorla ayrılmamız için. Kazanmamız gerekiyordu. 3 puandan ötürü çok memnunuz. Hala şampiyonluk yarışındayız. İyi bir takıma karşı zor bir maç oldu ama kazanmayı hak ettik. Takım performansını, bireysel performansların önüne koyarım. Tüm oyuncularımız gerçekten büyük bir mücadele örneği gösterdiler. Herkes iyi oynamadı ama mücadeleyi gösterdiğimizde ve bunu rakibe yansıttığımızda fark yaratmış duruma geliyoruz. Başakşehir'e karşı ilk maçta çok daha iyi yonadık. Bu akşam biraz daha mücadele maçıydı ama 3 çok kritik puan aldık."

OZAN TUFAN NEDEN OYUNDAN ALINDI?
"Bacağında bir problem yaşadı. Böyle karşılaşmalarda yüzde 100 fit olmalısınız, o an yüzde 100 değildi ve biz de kenara geldik."

Öte yandan Advocaat, röportaj verdiği sırada karşısındaki ekranda tartışılan penaltı pozisyonunu gördü ve "Net bir elle oynama var, penaltı. Görüyorsunuz değil mi?" dedi.

BASIN TOPLANTISI
Bütün oyuncuların mücadele olarak elinden geleni yaptığını ifade eden Advocaat, "Öncelikle burada takım performansından bahsetmek gerek. Herkesin en iyi maçı değildi. Ama galibiyetin ilk sırada olduğu bir maça çıktık. Oyuncularımız galibiyeti alıp, sahadan böyle ayrılmak istediklerini gösterdi. Rakibe sadece 1 pozisyon verdik, iyi defans yapan bir rakibe karşı 3, 4 pozisyon bulduk. Ayrıca bence bize 1 penaltı daha verilmesi gerekirdi. Televizyondan gördüm ve elle oynama pozisyonu vardı. Aslında çok zor bir karşılaşmaydı hakem için. Üst düzey bir hakem kendisi. Bazen şikayetlerimiz oluyor; doğru mu, yanlış mı diye. Tabii ki rakip teknik adamın da bu şekilde düşünceleri vardır. Bugün iyi bir yönetim gösterdi" diye konuştu.

"GELECEK SEZONU PLANLIYORUZ"
Alınan galibiyetin, transfer çalışmalarını etkilemeyeceğini söyleyen tecrübeli çalıştırıcı, "Bu akşam aldığımız galibiyetle yapmış olduğumuz transfer çalışmalarının bir alakası yok. Bu maçtan önce de uzun zamandır kadroya yeni eklemeler yapmamız gerektiğini söylüyordum. Hala da aynı fikirdeyim. Bunun skorla ilgisi yok. Biz sadece bu sezonu değil, önümüzdeki sezonu da planlıyoruz. Hayatta sürekli 'eğer' diyerek bir yere varamazsınız. Bir gerçek var ve bunları konuşmalısınız. Eğer kaybetseydik diye düşünmem. 'Patronum bana zam vermeli' diye düşünüyorsanız, vermez. Gidip söylemelisiniz" şeklinde konuştu.

"HAKEMLERİN KONUŞULMA SEBEBİ OLMALI"
Her hafta her maç sonrası hakemlerin tartışılması konusunda da konuşan Advocaat, "Hakemler bu işin çok önemli bir parçası. Doğru ya da yanlış kararlarla işi başka noktalara getirebilirler. Esas olan futboldur. Her maçta konuşuluyorsa, neden bu kadar konuşuluyor, sebebi olmalı. Kendimle ilgili söylemiyorum. Bugün hakemlerle ilgili konuşmadım. Ama bu kadar konuşuluyorsa, nedenine bakılmalı" dedi.

Alt sıralardaki rakiplere puan kaptırdıklarını da söyleyen Advocaat, "Ancak böyle maçları kazanmalısınız. Adanaspor maçında iyiydik. Farklı da kazanabilirdik ancak olmadı. Aşağı sıralardaki takımlara çok puan kaybettik. 8 maç kayıpsız geçtiğimiz bir dönem vardı. Şimdi de son 4 maçta yalnızca 1 beraberliğimiz var" diyerek sözlerini noktaladı.