Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Beşiktaş Fikret Orman: Çok daha başarılı olacağız - Beşiktaş Haberleri

    Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, gerçekleştirecekleri çalışmalarla futbol takımının daha başarılı hale geleceğini söyledi.

    Fikret Orman, Vodafone Arena Moda Merkezi'nde gerçekleştirilen olağan divan kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, başarı için çalışmaları sürdürdüklerini belirterek, "Oluşturacağımız istikrarla futbol takımımız daha başarılı hale gelecektir." dedi.

    Geçmiş sezonlarda Beşiktaş'ın üst üste şampiyonluklar yaşadığını hatırlatan Orman, "Allah bize inşallah 4 sene, 5 sene üst üste şampiyonluklar gösterir." ifadesini kullandı.

    ŞENOL GÜNEŞ'LE SÖZLEŞME MÜZAKERESİ...

    Siyah-beyazlı futbol takımının teknik direktörü Şenol Güneş ile 2 artı 1 yıllık sözleşmeleri olduğunu hatırlatan Fikret Orman, şunları aktardı:

    "Şenol Güneş ve ekibiyle yaptığımız anlaşma 2 artı 1 yıldır. Bu bir yılda Beşiktaş'ın çıkma hakkı vardır, Şenol Güneş'in öyle bir hakkı yoktur. Bir yıl daha sözleşmemiz var. Sözleşmeler çok önemli şeyler değildir. Mutsuzluk olduğu takdirde teknik direktörle devam etmek zorlaşır. Biz hocamızla çok mutluyuz. Bir senelik sözleşmesi bulunmasına rağmen, sezon sonu oturup, daha uzun süreli ilişki için gayret içinde olacağız."

    YATIRIMLAR

    Kulübün yatırımlarıyla ilgili bilgi veren Fikret Orman, UEFA ile yapılan Finansal Fair Play anlaşması konusunda, "Kur zararımız yüksek olsa da planlarımız içinde gidiyoruz. Bir sene daha anlaşmamız var. Olsa da olmasa da biz yönetenlerin zihniyeti aynı şekilde devam edecektir. Satmadan oyuncu alma şansınız yok. Bütçe içinde kalıp son seneyi başarılı şekilde geçirmemiz lazım." değerlendirmesinde bulundu.

    Beşiktaş'a ait bir futbol takımının satın alınması için anlaşmaların tamamlandığını kaydeden Orman, bu konudaki çalışmaları genel kurulun onayına sunacaklarını dile getirdi.

    Vodafone Arena'ya yapılan yatırımla ilgili polemiklere değinen Orman, şunları kaydetti:

    "Vodafone Arena'nın yatırımı 382 milyon lira tuttu. Bu konuda bazı spekülasyonlar yapılıyor. Bu işin fıtratında konuşmak var ama ahlaksızca konuşmak değil. Trabzonspor'un stadı 200 milyon küsura mal olmuş da niye bizimki 380 milyon liraya mal olmuş. Biz burada deniz seviyesinin eksi beş koduna inmek için bir milyon metreküp hafriyat yaptık. 10 metre yüksekliğinde 2 kilometre uzunluğunda perde oldu. Son derece lüks bir stat yaptık. Gidin bahsedilen statları gezin bir de Vodafone Arena'ya bakın. Aralarında dünya kadar fark var. Kıskançlık üzerine yapılan dedikodular beni çok üzmektedir."

    ELEŞTİRİLERE CEVAP VERDİ

    "SÜLEYMAN SEBA'DAN SONRAKİ EN GÜÇLÜ DÖNEMDEYİZ"

    "Şu anda Süleyman abiden sonra Beşiktaş yönetim kurulu olarak en güçlü dönemdeyiz. İsteklerimi yapmak konusunda çok hızlı davranabilirdim. Beşiktaş'ın kendi iç kavgalarını bir tarafa bırakıp, işleriyle uğraşma zamanı.Biz buralara yürüyerek geldik, şimdi koşma zamanı. Bunu da icraatla yapabilir diye tüzük ortaya koymuyorum. Tüzük konusunda herkesin şikayeti var. Kavga içine girmemek için tüzüğü getirmedim."

    "DİVAN SEÇİMİ KEŞKE BURALARA GELMESEYDİ"

    Divan seçimine ben üzülmedim. Keşke buralara gelmeseydi. Bu konu her şeyden önce beni ve yönetim kurulunu üzmüştür. Beşiktaş'ta her zaman muhalefet olacaktır. Bunun yeri divan kurulu değildir, yeri genel kuruldur. Çıkar aday olursunuz. Hırslarınızın zekanızın önüne geçmemesi lazım. Beşiktaş'ı mahkemeden mahkemeye götürmemek lazım. Babam kanserdi. Ölümüne iki ay kala, koltuk değneğiyle geldi, oy attı. Divan kurulu kavga yeri değildir."

    "BAŞAKŞEHİR'İN YAŞADIĞI BİR KAZADIR"

    Orman, M. Başakşehir'in Çaykur Rizespor ile yaptığı maçtan sonra yaşanan olaylara ve verilen cezalara tepki vermedikleri eleştirilerine "Bu bir kazadır. Başakşehir 3-2 önde, son dakikada gol yiyorlar ve maç 3-3 bitiyor. Çıkıyorlar dışarıda otobüse binecekleri noktada oyunculara ana avrat küfrediliyor.O sinirle yapılıyor. Bizim başımıza gelse biz de aynı tepkiyi verebiliriz.Biz başka takımın durumundan yararlanacak kulüp değiliz.Oyuncular ceza alsa da yenmek için gidecektik şimdi de yenmek için gideceğiz" diye cevap verdi.

    TEVFİK YAMANTÜRK YÖNETİMİNDE İLK TOPLANTI

    Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu toplantısı, divanın yeni başkanı Tevfik Yamantürk yönetiminde ilk kez yapıldı.

    Üyelerin karşısına başkan olarak ilk kez çıkan Yamantürk, divan kurulundaki seçim sürecinin tamamlandığını ve görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeyi amaçladıklarını söyledi.

    KULÜBÜN BORCU 1 MİLYAR 760 MİLYON LİRA

    Siyah-beyazlı kulübün borcunun 1 milyar 760 milyon 455 bin 388 lira olduğu açıklandı.

    Kulübün mali tablosuyla ilgili bilgi veren denetleme kurulu başkanı Feyyaz Tuncel, derneğin borcunun 31 Mart 2107 itibarıyla 790 milyon 623 bin 172 lira, Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ'nin borcunun ise 28 Şubat 2017'ye göre 969 milyon 832 bin 216 lira olduğunu vurguladı.

    Tuncel, kulübün toplam borcunun ise 1 milyar 760 milyon 455 bin 388 lira olduğunu kaydetti.

    REKLAM
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ