Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Şenol Güneş, Gaziantepspor maçının ardından şunları söyledi:

"Sözün bittiği yerdeyiz. Uzun bir yarıştan geliyoruz. Şampiyonlar Ligi, UEFA, Türkiye Ligi süreçlerinden geçtik. Başkan ve yönetim kurulu olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Karakteri ve yeteneğiyle bu şampiyonluğu hak eden futbolculara teşekkür ediyorum. Bu takımın hedefi şampiyonluk değil, güzel futbolla şampiyonluk. Abartılı övgüler, haksız eleştiriler vardı. Gözyaşları olması. Gülü gülene ver, sevgiyi bilene ver..."

Güneş takımın başında kalıp kalmayacağı konusunda ise "Hala bir maçımız var. Ben bu takımın elemanıyım. Konuşacak bir şey yok. Görevim devam ediyor. Bittiği zaman konuşuyor. Bazıları bir şeyler konuştu diye, her şeye cevap verilmez. Burada bu takımın başarısı için buradayım. Benim yapacaklarım, programım bellidir" dedi.

BASIN TOPLANTISINDA ŞENOL GÜNEŞ'E SÜRPRİZ
Şenol Güneş, basın toplantısı yaptığı sırada bazı siyah-beyazlı oyuncular, toplantının yaptığı salona girerek kutlamaları sürdürdü.

Futbolcuların bir anda salona girmesiyle şaşıran Şenol Güneş, oyuncuların kendisini ıslatacaklarını düşünerek ceketini çıkarmaya çalıştı. Tecrübeli teknik adam, "Islatacaksanız ceketimi çıkarayım" şeklinde espri yaptı.

Güneş'in açıklamalarını bölerek şampiyonluk kutlaması yapan futbolcular, bir süre sonra gazetecilerden özür dileyerek salondan ayrıldı.