Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Vekili Hasan Akıncıoğlu, ''Gelecek sezon play-off oynanmamasıyla ilgili bütün kulüplerin ortak kararını yeniden yetkililere ilettiklerini'' bildirdi.


Kulüpler Birliği Vakfı toplantısı Ankara'da yapıldı. Toplantıya Gaziantepspor, Bursaspor ve Trabzonspor dışında tüm kulüpler katılırken, yayıncı kuruluş yetkilileri de toplantıda hazır bulundu.

Toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Vekili Hasan Akıncıoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Genel Kurulu'nun ardından yeni sezon öncesi ilk toplantılarını yaptıklarını belirterek, ''Gündemimizdeki maddeleri ve konuları değerlendirdik'' dedi.

Kulüpler Birliği olarak dün Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'a nezaket ziyaretinde bulunduklarını hatırlatan Akıncıoğlu, ''Sayın Bakan ile görüşmemizde, Süper Lig kulüplerinin gelirlerinin artırılması gündeme geldi. Kulüplerin bahis oyunları payının artırılması ve Spor Toto gelirlerinin devam etmesiyle ilgili arzumuzu da kendisine ilettik'' diye konuştu.

Başkan Vekili Hasan Akıncıoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

''Gelecek sezon play-off oynanmamasıyla ilgili bütün kulüplerin ortak kararını yeniden yetkililere ilettik. Yayıncı kuruluş yetkilileri, alternatif bir turnuva taslağı oluşturmuş. Taslakta bu tarnuvanın lig devam ederken yapılması planlanıyor. Buna ilişkin ancak TFF ile birlikte bir karar verilebilir. Birlik olarak, biz ittifakla play-off oynanmaması kararını daha önce almıştık.''

Toplantıda, Bakan Kılıç'ın daha önce ifade ettiği ''Kulüpler Kanunu''nuna ilişkin bir çalışma yapılması kararı da alındığını vurgulayan Akıncıoğlu, TFF ile işbirliğiyle hazırlanacak metnin bakanlığa ulaştırılması ve yabancı futbolcularla ilgili alt yapı yatırım fonlarına verilen katkının da düşürülmesi gerektiğine ilişkin ortak bir noktaya gelindiğini bildirdi.

Akıncıoğlu, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın 29 Haziran tarihinde yapılacak duruşmasında Kulüpler Birliği Vakfı olarak geniş katılımla bulunacaklarını da sözlerine ekledi.