Fenerin çevresinde kanarya giysili dansçılar dolaşırken, yıldız şeklini oluşturan çocuklar ellerindeki balonları havaya bıraktı. 35 metre yüksekliğe gerilen çelik halatlardan geçiş yapan milli basketbolcu İbrahim Kutluay da şovu tamamladı.

7 milyon euro harcanarak gerçekleştirilen 100. yıl şöleni Türkiye'de bir ilkti Koca bir sezonu özetleyen gecede ne küfür vardı ne de Ulusoy istifa sesleri..

İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Muhabirler takımlarının kaderini yaşarlar. Zaman zaman tepki görseler de takip ettikleri kulübün başarısı onların da mutluluğudur. Hele bir de o takımın gönül verenlerindense... Her karşılaşma için stada gidiş aslında bir strestir. Her futbol severin mabedine, stadına dünkü gibi bir gece nasip olsun... Bir kutlamaydı Saracoğlu Stadı'nda yaşanan. Ama 100. yıl vizyonuyla kutlamanın da ötesinde bir şenlik yaşandı. Fenerbahçe yönetiminin 7 milyon euro civarında bir harcama sonrası renkdaşlarına sunduğu gösteri Türk futbol tarihinde bir ilk oldu. Stresten uzak, küfürsüz, 'Ulusoy istifa'sız bir şenlik yaşandı. Heyecanlı gözlerle takip edilen bu gösteri sırasında sezon herkesin zihninden bir film şeridi gibi aktı. Faroe Adaları'ndan Halep'e, Trabzon'dan Vigo'ya uzanan 10 binlerce kilometrelik bir maceranın sonunda alkışlarla yaşanan bir şenlikti. Emeği geçen herkese yürekten teşekkür etmek gerekir. Gözümüze çarpmasa da ufak-tefek hatalar olduysa bunları hoş görmemek ayıp. Ezeli rakiplerinin birçok branşta önüne geçen Fenerbahçe bu branşlara adeta bir yenisini daha ekledi ve 100. yılında herkesi kıskandıran bir geceye imza attı.

CARLOS'TAN BEKLENEN

Sezon bir anlamda dün geceyle kapandı. Ama Roberto Carlos ve ismi netleşmeyen diğer yıldızın katılımı Saracoğlu'nu dolduranların bu bekleyişi nasıl sona erdireceklerini merak ettiriyor. Carlos ismi herşeyiyle Fenerbahçe'ye damgasını vurdu. Dün gece Fenerbahçe tarihi gösterilerle izleyenlere sunulurken Carlos'un da 100. yıl sonrası Fenerbahçe tarihinde yeni bir sayfa açacağı herkesin ortak görüşü. Fenerbahçe'nin şampiyonluğu ve 100. yılı bir kez daha kutlu olsun.