Sarı kırmızılılar, iki hafta önce İstanbul’a getirdiği gurbetçi futbolcuyla ön protokol imzaladı. Ancak, söz verilen para 15 Haziran’a kadar banka hesabına yatmayınca Ali Çamdali vazgeçti. Devreye F.Bahçe girdi.

LİNCOLN ve Linderoth transferleri için kesinin ağzını açan G.Saray, iki hafta önce İstanbul’a getirip prensip anlaşmasına vardığı Ali Çamdali’yi 100 bin Euro yüzünden elinden kaçırdı. Anlaşma şartlarının ilkini yerine getirmeyen G.Saray’a gelmekten vazgeçen genç gurbetçi için F.Bahçe devreye girip, transferi bitirme aşamasına getirdi.

Kimseye söz verme

G.Saray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp’ın 1.5 ay önce alınması için rapor verdiği Ali Çamdali için harekete geçen sarı kırmızılılar öncelikle futbolcunun menajeri ile temas kurdu.

Daha sonra Feldkamp devreye girip Ali Çamdali ile bir telefon görüşmesi yaptı. Tecrübeli teknik adam, kaptanlığını yaptığı Bayer Leverkusen’in ikinci takımında stoper ve ön libero olarak şans bulan 23 yaşındaki futbolcuya, "Yeni kuracağım takımda yerin hazır. Kimseye söz verme. Seni G.Saray’a kazandıracağım" dedi. Kulübüyle sözleşmesi sona erdiği için bonservisi elinde olan Ali Çamdali’yi iki hafta önce İstanbul’a getiren sarı kırmızılılar her konuda anlaşmaya vardılar.

Galatasaray Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin ile futbolcunun menajeri Doğan Ercan’ın da katılımıyla yapılan görüşmeler sonucunda ön protokoller bile yapıldı.

Sözler tutulmayınca

Galatasaray’ın yıllık 300 bin Euro karşılığında el sıkıştığı gurbetçi futbolcu, yıllık ürcetinin 100 bin Euro’luk kısmının 15 Haziran’a kadar banka hesabına yatırılmasını istedi. G.Saray yönetimi de bu isteğe olumlu yanıt verdi. Ancak verilen sözler yerine getirilmeyince Ali Çamdali, sarı kırmızılı takıma gelmekten vazgeçti. Gelişmeleri yakından takip eden F.Bahçe’nin devreye girip genç futbolcu ile anlaşma sağladığı öğrenildi.