İHA

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, futbol camiasını da tedirgin etmeye devam ediyor. Avrupa başta olmak üzere dünya üzerinde birçok ülke federasyonu liglerini erteleme kararı almasının ardından UEFA, yarın 55 ülkenin temsilcisiyle bir toplantı yapacak. Telekonferans ile yapılacak olan toplantıda futbolun paydaşları; 2020 futbol takvimi içinde düzenlenecek olan spor müsabakalarının son durumlarını masaya yatıracak. Kritik toplantıda katılımcı ülkeler, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın akıbeti başta olmak üzere Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve üye ülkelerin lig durumları ile ilgili görüş alışverişinde bulunacak.

SICAK GELİŞMELER...

İŞTE ALINMASI BEKLENEN KARARLAR:

2020 Avrupa Şampiyonası 2021 yılına ertelenecek

Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi, EURO 2020 tarihine kaydırılacak

'Ligleri nisan ayı sonuna kadar durdurun' tavsiyesi yapılacak

Devler Ligi, İstanbul'da final-four sistemiyle sahibini bulacak

UEFA, OTEL REZERVASYONUNU İPTAL ETTİ

Reuters,  UEFA'nın EURO 2020'ye ev sahipliği yapacak şehirlerden olan Kopenhag'daki bütün otel rezervasyonlarını iptal ettiğini duyurdu.

Olympique Lyon Başkanı Jean Michel-Aulas, EURO 2020'nin 2021 Haziran ayına ertelenmesi için 55 federasyon üyesi ile birlikte UEFA'ya başvuru yaptıklarını açıkladı.

1 YIL ERTELENİYOR

beIN Sports İtala muhabiri Tancredi Palmeri ve New York Times muhabiri Tariq Panja'nın haberine göre; UEFA; EURO 2020 organizasyonunu 1 yıl sonraya erteleme teklifini sundu. Teklif, soru iletilen taraflarca kabul edildi.

 

EURO 2020 ANA GÜNDEM MADDESİ

Yarın yapılacak olan zirvede ana gündem maddesi ise 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası olacak. 12 ülkenin ev sahipliğinde 12 Haziran'da Roma'da İtalya ile Türkiye'nin açılış maçı ile başlaması planlanan Avrupa Futbol Şampiyonası'nın ertelenme konusu da toplantıda masaya yatırılacak. 12 Haziran - 12 Temmuz tarihleri arasında yapılması planlanan Avrupa Futbol Şampiyonası'na, İtalya, Azerbaycan, Hollanda, Macaristan, Rusya, Danimarka, İngiltere, İskoçya, İspanya, İrlanda Cumhuriyeti, Almanya ve Romanya ev sahipliği yapacak.

BİRÇOK LİG ERTELENDİ

Çin'de başlayan ve kısa sürede tüm Avrupa'da etkisini gösteren koronavirüs salgını nedeniyle birçok ligde erteleme kararı alınmıştı. İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, Hollanda, İsviçre başta olmak üzere Avrupa'da birçok ligde müsabakalara ara verilmişti. Avrupa'nın yanı sıra ABD, Japonya, Suudi Arabistan'ta da futbol organizasyonlarını durdurma kararı alındı. Süper Lig'de ise geçtiğimiz hafta alınan karar ile hafta sonu oynanan müsabakalara seyirci alınmamıştı.

24 SAATGÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri