Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Yenimahalle Belediyesinin başvuru sahipliğini yaptığı "Kariyer 4.0 Projesi" kabul edildi. Proje kapsamında gençler, Endüstri 4.0'ın beraberinde getireceği yeni meslekleri tanıyacak ve alana dair farkındalık kazanmış olacak.
Yenimahalle Belediyesinin başvuru sahipliğini yaptığı; Ankara Üniversitesi, Ankara Kalkınma Ajansı, ORSİAD ve TÜSİAV'ın ortaklığı kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan "Kariyer 4.0: Endüstri 4.0 Döneminde Milli, Dijital ve Cinsiyet Eşitlikçi İstihdam ve Girişimcilik Politikaları Projesi" kabul edildi.
Kariyer 4.0 Projesi kapsamında gençler, Endüstri 4.0'ın beraberinde getireceği yeni meslekleri tanıyacak ve alana dair farkındalık kazanmış olacak. Alman hükümetinin, imalat gibi geleneksel sanayiyi bilgisayarlaştırma yönünde teşvik etme ve yüksek teknolojiyle donatması projesi olan Endüstri 4.0, Yenimahalle Belediyesinin başvuru sahipliğini yaptığı projede toplanacak olan gençler ve karar alıcılar tarafından ele alınacak. Projeye ilişkin Yenimahalle Belediyesinden yapılan açıklamaya göre; 2 yıl sürecek olan bu proje kapsamında, eğitim sistemi ve iş gücü piyasasının mevcut ihtiyaçları, istihdam politikaları ve toplumsal cinsiyet, üniversitelerin eğitim programları, gençlerin üretim sektörü ve girişimciliğe katılımı ile dijital meslekler konuları analiz edilecek. Kariyer 4.0 Projesi kapsamında, 13-17 yaş arası 20 genç dijital meslekle, 18-30 yaş arası 20 genç girişimcilik ve istihdamla, 25-30 yaş arası 20 gencin katılımıyla ikinci meslekler, 63 genç ve karar alıcılar ile yapılandırılmış diyalog toplantısı yapılması planlanıyor. 2 yıl sürecek projenin tamamlanmasıyla birlikte gençler Endüstri 4.0'ın beraberinde getireceği yeni meslekleri tanımış ve alana dair farkındalık kazanmış olacak.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Ankara haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Ankara Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.