Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesinde corona virüse dair son rakamları yayınlıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise Twitter hesabından güncel tabloyu yayınlıyor. Türkiye'nin dünkü tablosuna göre vaka sayısı 3.013.122'ye yükseldi. Koronavirüs sebebiyle toplam 30.061 vatandaşımız hayatını kaybetti. İşte en güncel Türkiye Koronavirüs tablosu detayları...

22 MART CORONA VİRÜSÜ TABLOSU AÇIKLANIYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 22 Mart Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu Sağlık Bakanı tarafından akşam saat 19.00'dan sonra açıklanması bekleniyor.

21 MART CORONA VİRÜSÜ TABLOSU VAKA SAYISI

21 Mart Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu tarafından dün yayınlandı. İşte resmi veriler;

TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS SON DURUM

Türkiye'de son 24 saatte 189 bin 906 Kovid-19 testi yapıldı, 20 bin 428 kişinin testi pozitif çıktı, 102 kişi hayatını kaybetti.

Ağır hasta sayısı 1568 oldu, 17 bin 615 kişinin Kovid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 2 milyon 825 bin 187'ye yükseldi.

KORONAVİRÜS SON DAKİKA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!

DÜNYADA KORONAVİRÜS SON DURUM

Almanya'da Robert Koch Enstitüsü tarafından yapılan açıklamada, son 7 günde 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayısının 100'ü geçtiği ifade edildi. Öte yandan, Başbakan Angela Merkel ve eyalet başbakanlarının yarın Kovid-19 salgınında nasıl bir yol izleneceğini görüşeceği aktarıldı.

The Lancet tıp dergisinde bu hafta yayımlanan yeni bir makaleye göre, Çin'in orta kesimindeki Hubei eyaletinin merkezi Wuhan'daki Kovid-19 hastalarının yaklaşık yüzde 40'ı, en az dokuz ay boyunca virüse yeniden yakalanmaya karşı koruma sağlayabilecek antikorlara sahip.

Koronavirüs salgınında üçüncü dalgayı yaşadığını ve önlemlerin sürdürüleceğini duyuran Avrupa ülkelerinde, vatandaşlar kısıtlamaları protesto etmek için sokaklara döküldü. Hollanda, Almanya, İngiltere ve İsveç'te gerçekleşen eylemlere yüzlerce kişi katılırken, polis eylemlere müdahale etti.

Pakistan Başbakanı İmran Han'ın, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığı bildirildi.

Kovid-19 vakalarının artışta olduğu Yunanistan'da, yarından itibaren önlemlerin kısmen gevşetileceği açıklandı. Hafta sonları yürürlükte olan 05.00-19.00 arasındaki sokağa çıkma yasağı yarından itibaren 21.00'de başlayacak.