Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Ankara Polatlı'da kaybolan 8 yaşındaki Eylül ile ilgili son dakika gelişmesi.... Ankara Valiliği, Polatlı’da kaybolan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara’nın arama çalışmalarının sürdüğünü açıkladı. Olayla ilgili 1 şüphelinin tutuklandığı bildirildi.

Ankara Valiliği'nden kayıp Eylül ile ilgili yapılan açıklamada, "Polatlı ilçesi Uzunbey Mahallesi’nde kaybolan Eylül Yağlıkara isimli çocuğun kaybolması üzerine 22-25 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılan arama çalışmalarına Ankara Valiliği İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl AFAD Müdürlüğü ekiplerince keşif uçağı, drone, kadavra köpek timi, iz takip köpek timi ve motorlu yamaç paraşütleri kullanılarak devam edilmektedir" denildi.

Olayla ilgili 1 şüphelinin tutuklandığı belirtilerek adli soruşturma ve arama çalışmalarının devam ettiği kaydedildi.

 EVİNİN ÖNÜNDE EYLÜL'ÜN BİSİKLETİ BULUNAN ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Habertürk Haber Merkezi'nden Kenan Taşkın'ın haberine göre, Eylül'ün bisikletinin, tutuklanan şüphelinin evinin önünde bulunduğu ve Yağlıkara ailesinin komşuları olduğu öğrenildi. Ççalışmalar ise İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl AFAD Müdürlüğü ekiplerince keşif uçağı, drone, kadavra köpek timi, iz takip köpek timi ve motorlu yamaç paraşütleri kullanılarak sürüyor.


Yağlıkara çiftinin 3 çocuğundan en küçükleri olan Eylül, 5 gün önce öğle saatlerinde arkadaşları ile birlikte oyun oynamak için evlerinden çıktı. En son evlerinin yanındaki yolda bisiklet sürerken görülen Eylül'ün eve gelmediğini fark eden ailesi, dışarı çıkarak çocuklarını aramaya başladı. Fakat ailenin araması sonuç vermeyince, durum bu kez yetkililere bildirildi. İhbar üzerine köyle çok sayıda asker ve AFAD ekibi sevk edildi.

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri