Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İHA

Olay, Avcılar'da bulunan giriş üstü 4 katlı binanın giriş katında yaşandı. İddiaya göre yabancı uyruklu çocuklu bir ailenin kaldığı evin giriş katının iç duvarında, su sızıntısı nedeniyle çökme meydana geldi. Olay yerine gelen ekipler, 34 yıllık binanın genelinde çatlaklar olduğunu belirledi. Evlerdeki vatandaşlar birer birer binadan tahliye edildi. Binanın 'riskli yapı' olarak görülmesi nedeniyle boşaltılmasına karar verildi. Bu sırada Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri de riskli binanın bulunduğu çevreye emniyet şeridi çekerek vatandaşları uzaklaştırdı. Olay yerine gelen Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli'de görevlilerden bilgiler aldığı görüldü.

İHA'nın haberine göre bina sakini bir kadın ise yaşananları aktarırken, "Biz arka taraftayız göremiyoruz. Komşu dedi ki 'gel abla bina yıkılmış'. Hepimiz aşağıya indik, telefonum bile yukarıda kaldı. Geldik baktık ki dairede 2 bina kapıda çökmüş" dedi.

YAŞLI ADAM BİNADAN ÇIKMAK İSTEMEDİ

Oturduğu binasının tahliyesini balkondan izleyen yaşlı bir adam ise ekiplere zor anlar yaşattı. Yaşlı adam, kendisini aşağıya inmeye davet eden polislere zor anlar yaşattı.