Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Bakan Soylu "Günün fotoğrafı" notuyla paylaştı

    Giresun'da 22 Ağustos'ta meydana gelen sel felaketinin üzerinden geçen bir haftada yaralar sarılıyor.

    Dereli ilçesini vuran afette 10 kişi hayatını kaybetti. 2'si asker 6 kişinin arama çalışmaları sürüyor.

    Kentte hayatın normale dönmesiyle ilgili çalışmalar ise hem resmi görevlilerin hem de vatandaşın işbirliği ile yürütülüyor.

    İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, selin vurduğu bölgede ulaşımın sağlanamadığı noktaya kepçe üzerinde ulaşmış, kısa sürede çalışmalara Türkiye'nin dört bir yanından gelen takviye ekiplerle devam edilmişti.

    Bölgeden bir hafta boyunca gelen seferberlik görüntülerinden birini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından paylaştı. Bakan Soylu'nun "Günün fotoğrafı" notuyla paylaştığı karede bir kadın jandarma astsubayın çalışmalara katıldığı görülüyor. Çizmesini giyip elindeki süpürge ile çamurun temizleyen jandarma astsubay, sosyal medya kullanıcılarının da takdirini topladı.

    CUMHURBAŞKANI DA GİDECEK

    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Pazartesi günü selin vurduğu Giresun'a gidip çalışmaları yerinde inceleyecek. Bu sürecin en az hasarla atlatılacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün bölgedeki çalışmalara katılan Bakan Pakdemirli aracılığıyla verdiği mesajda "Bu devlet hiçbir zaman vatandaşını yalnız bırakmaz" demişti.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ