Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Börü oyuncuları kimlerdir? Börü oyuncu kadrosu
    1

    Börü oyuncu kadrosu, izleyicilerin internet üzerinde araştırdığı konular arasında yer alıyor. Ekran yolculuğuna ilk bölümüyle dün akşam başlayan Börü dizisinin oyuncuları merakla araştırılıyor. Peki Börü oyuncuları kimlerdir? İşte Börü oyuncu kadrosu ve detaylar...

    2

    MESUT AKUSTA - BÖRÜ İRFAN KİMDİR?

    Mesut Akusta, 22 Şubat 1964 tarihinde Konya'da dünyaya geldi. Babasının vefatı sonrası ailesi ile birlikte Ankara'ya taşınan Akusta, liseye kadar olan eğitimini burada tamamladı. Edebiyat ve Sanat Fakültesi'ni kazanan Akusta, çocuk oyunu ile tiyotroya adım attı.

    Sanatçı Hadi Çaman'ın kurduğu Yeditepe Oyuncuları tiyatro topluluğuna katıldı. 1997'de Neziha Araz'ın yazdığı 'Cahide' oyununda oynadı. Fehim Paşa Konağı, Atları da Vurdular ve Şerefe Yirminci Yüzyıl adlı müzakerelerde yer aldı.

    Sinema hayatına ise Yanlış Saksının Çiçeği adlı filmle başlayan Akusta, Her Şey Çok Güzel Olacak, Eylül Fırtınası, Filler ve Çimen adlı filmlerde de boy göstermiştir.

    3

    AHU TÜRKPENÇE - BÖRÜ ASENA KİMDİR?

    Ahu Türkpençe, 2 Ocak 1977 tarihinde Samsun'da doğdu. 18 yaşına kadar tiyatro ile hiç uğraşmayan Türkpençe, yakın bir arkadaşının yardımı ile birlikte Müjdat Gezen sanat Merkezi'nin elemelerine girmiştir.

    Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ne girdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi'nde gördüğü fizik eğitimini donduran Ahu Türkpençe, Yedi Numara ve Azad dizilerinde rol aldı. Şöhretini Bir İstanbul Masalı dizisiyle arttıran Türkpençe, daha sonrasında ise Şöhret dizisinde rol aldı.

    Son olarak DAĞ 2 sinema filminde terör örgütü DEAŞ'ın esiri olan Ceyda Balaban adlı bir gazeteciyi canlandıran Ahu Türkpençe, Star TV'de başlayan BÖRÜ dizisinde de Asena karakterine can verecek.

    4

    MURAT ARKIN - BÖRÜ KEMAL KİMDİR?

    Murat Arkın, gerçek adı ise Murat Cüreklibatur olan 4 Mayıs 1975 tarihinde İstanbul'da doğan Türk oyuncudur. Sinemada canlandırdığı Malkoçoğlu karakteri ile tanınan Cüneyt Arkın'ın oğludur.

    Çocukluk yıllarında babasının oynadığı 1979 yapımı Vatandaş Rıza ve 1981 yapımı Önce Hayaller Ölür filmlerinde çocuk karakterleri canlandırarak oyunculukla tanışan Arkın, ilk ve orta öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Enformatik bölümününden mezun oldu.

    Yüksek lisans için gittiği Londra'da eğitiminin ardından burada bir şirket kurarak Londra'da yaşamaya başladı. 2011 yılında İstanbul'a geldiği sırada bir ajans aracılığıyla Pis Yedili dizisinde oyunculuk yapmaya başladı. 2012 yılında Fox Tv'de yayınlan Harem isimli komedi dizisinde Kare Murat karakterini canlandırdı. Ayrıca 2014 yılında Panzehir isimli filmde Kara Cemal'in gençliğini canlandırmıştır. 2016 Kasım'da vizyona giren Dağ 2 filminde Arif rolünü canlandırmıştır.

    5

    SERKAN ÇAYOĞLU - BÖRÜ KAYA KİMDİR?

    Seri başladığında timin çömezi. Varlıklı bir aileden, kolej mezunu Kaya'nın Polis Özel Harekata katılma sebebi ise hazin ve onun içine maraz olmuş bir öykü. Bu sırrı timdeki arkadaşları bile bilmiyor.

    6

    EMİR BENDERLİOĞLU - BÖRÜ TURAN KİMDİR?

    Atıf Emir Benderlioğlu, 28 Ekim 1979 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi. Eğitim hayatını Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden mezun olarak tamamlayan Benderlioğlu, ilk olarak heykel bölümünü okusa da sonrasında grafik bölümüne geçmiştir.

    TRT tanıtım koordinatörü olarak bir süre boyunca çalışan Emir Benderlioğlu, Ankara'da yönetmen Alper Çağlar ile tanışmış ve Alper Çağlar'ın yönetiminde Bukalemun, 4 Saat, Kabakurgu, Camgöz, Panzehir, DAĞ 2 filmlerinde rol almıştır.

    Deli Dumrul ve Deli Dumrul Hop Dedik sinema filmlerinde de başrol oynayan Emir Benderlioğlu, BÖRÜ dizisinde Turan karakterini canlandıracak.

    7

    FIRAT DOĞRULOĞLU - BÖRÜ BEHÇET KİMDİR?

    Fırat Doğruloğlu 1974 doğumludur. Babası SSK Emeklisi annesi ise ev hanımıdır. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu Fırat Doğruloğlu özellikle Haneler isimli dizide Yaban karakteri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

    Birçok projede rol almış bunlardan bazıları ise Bizim Aile, Yarım Elma dizisinde Kuzey, Alacakaranlık, Tam Pansiyon, Küpeler, Kızma Birader, İlk Göz Ağrısı, Bebeğim, Nazlı Yarim, Canım Ailem, Hastasıyız, Haneler Fırat karakteri, Vay Arkadaş, Bir Ferhat ile Şirin Hikayesi, Dağ, 2013 Galip Derviş, Filinta ve Börü dizisidir. 2018 yılında ise Börü isimli sinema filminin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur.

    8

    AHMET PINAR - BÖRÜ BARBAROS KİMDİR?

    1972 doğumlu oyuncu Ahmet Pınar bugüne kadar Selamsız Bandosu, Milat, Dağ 2, Cesur Yürek, Menekşeli Vadi ve İğde Güzeli gibi projelerde rol almıştır. En son 2017 yılında Star Tv ekranlarında yayınlanan Börü dizisinde Barbaros Çepni canlandırmıştır.

    Oyunculuk dışında profesyonel buz hokeyi oyunculuğu ve atış teknikleri eğitmenliği yapmaktadır. Ahmet Pınar İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

    9

    CAN NERGİS - BÖRÜ TOLGA KİMDİR?

    Can Nergis, 27 Mayıs 1985 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Lise eğitimini tamamladıktan sonra üniversite için Londra'ya giden Can Nergis, üniversiteyi burada tamamlamıştır. Çin ve Tayland'da bir süre boyunca modellik yapan Can Nergis, 8 yıl boyunca Tayland'da kalmıştır.

    2011 yılında Türkiye'ye gelen Can Nergis, ilk oyunculuk deneyimini Her Şeye Rağmen dizisinde yaşamıştır. 2014 yılında Paşa Gönlüm dizisinde de rol alan Can Nergis, en büyük çıkışını yaptığı Arka Sokaklar dizisinde 2014-2015 sezonunda rol almıştır.

    10

    ARMAĞAN OĞUZ - BÖRÜ AYI MURAT KİMDİR?

    Armağan Oğuz, 11 Şubat 1984 tarihinde İstanbul'da doğdu. İstanbul Erkek Lisesi'ni birirdikten sonra 2008 yılında Mimar Sinan Üniversitesi İstatistik bölümünden mezun oldu. Aynı yıl, 2008 Best Model of Türkiye” ödülünü aldı ve Best Model of the World yarışmasına katılarak Türkiye’ ye ikincilik ödülünü getirdi.

    New York'a yerleşme kararı alan Oğuz, kariyerine New York Film Academy’de aldığı sinema oyunculuğu eğitimiyle devam etti. Aynı dönem hem modellik hem de oyunculuk kariyerine başladı. New York Fashion Week‘te 2011 sonbahar/kış kreasyonu defilelerinde boy gösterdi. Daha sonra Amerika'da bazı okul projelerinde ve filmlerde roller aldı.

    Burada oyunculuk eğitimini Hollywood Film Akademisi’nde tamamlayarak 2012 yılında Türkiye'de geri döndü.2014 yıında 'Ah Neriman' dizisinde 'Selim' karakterini oynadı. 2016 yılında Dağ 2 filminde rol oynadı.

    11

    OZAN AĞAÇ - BÖRÜ BARAN KİMDİR?

    Ozan Ağaç Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunudur. Bugüne kadar Bu Kalp Seni Unutur mu?, Kahramanlar, Türk Malı, Karadayı, Muhteşem Yüzyıl: Kösem, Sarıkamış Çocukları, Dağ 2 ve İçerde gibi sinema ve dizilerde rol almıştır. Yeni sezonda ise Star Tv ekranlarında yayınlanacak olan Börü dizisi oyuncuları arasında yer almaktadır.

    Dizi ve sinema dışında tiyatro ve reklamlardada yer alan Ozan Ağaç reklam seslendirmeleri çalışmalarınıda sürdürmektedir. son olarak Alianz Sigorta, Koçtaş ve Akbank reklamlarının seslendirmelerini gerçekleştirmiştir. Ozan Ağaç bazı kaynaklarda edinilen bilgiye göre aslen Artvin’lidir.

    12

    BEDİİ AKIN - BÖRÜ ÖMER KİMDİR?

    Bedii Akın, 19 Nisan 1985 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. TGC'nin ilk Genel Sekreteri, usta gazeteci-yazar Bedii Faik Akın'ın torunudur. Oyunculuk eğitimini Londra'da alan Akın, burada master yapmıştır. Furkan Palalı, Müge Boz, Ekin Türkmen, Selen Görgüzel gibi isimlerin rol aldığı “Aşk Emek İster” isimli dizide 'Cengiz' karakterini canlandırmıştır.

    13

    GÜROL TONBUL - BÖRÜ TURGUT KİMDİR?

    Gürol Tonbul, 1959 yılında dünyaya geldi. Tiyatro eğitimini İzmir Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü'nde Oyunculuk dalında tamamlayan Tonbul, ardından Tiyatro Yüksek Lisansı'nı tamamlamıştır.

    Milliyet Dost Çocuk Tiyatrosu'nda bir süre boyunca oyuncu olarak çalışan Gürol Tonbul, 1983 yılında Devlet Tiyatroları'nın açtığı sınavı kazanarak Adana Devlet Tiyatrosu'nda göreve başladı. Ankara Devlet Tiyatrosu'nda, İzmir Devlet Tiyatrosu'nda ve Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nda görev yaptı.

    Yaratıcı Drama çalışmalarında bulundu. İletişim gruplarıyla birlikte drama çalışmaları yaptı. İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile birlikte "Çocuklarla Senfoni" projesini 2003-2004 yıllarında gerçekleştirdi ve senfoni orkestrasıyla birlikte turnelere çıktı. 23. Üniversite Oyunları'nda (Universiade 2005) eğitmen olarak görev aldı.

    14

    TAN ALTAY - BÖRÜ TAN KİMDİR?

    BÖRÜ'nün 'abla' diye anılan ihtiyaç, erzak, mühimmat ve yemek sorumlusu. Takım arkadaşları onun sayesinde çatakta biraz olsun sıla hasretini yenebiliyor. Yemekleri kötü diye çekiştirilse de, tüm tim o çorba yaptı mı sıraya girer.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ