Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Ehliyet sınav sonuçları bugün açıklandı. Sınava katılan ve ehliyet alabilmek için sonuçları heyecanla bekleyen öğrenciler, MEB'in internet sitesinden açıklanan sonuçları araştırıyor. 2017'nin dördüncü ehliyet sınavı olan MTSKS-4 saat 12.26'da duyuruldu. İşte ehliyet sınav sonuçlarını sorgulamak için detaylar...

MEB EHLİYET SINAV SONUÇLARI SORGULAMA 7 EKİM 2017

7 Ekim'de gerçekleştirilen ehliyet sınavının sonuçları açıklandı. Ehliyet sonuçlarına göre, kazanıp kazanmadığını merak eden adaylar sonuçları araştırıyor. Sonuçlar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden duyuruldu.

Ehliyet sınav sonuçları için aşağıda belirtilen linke tıklayabilirsiniz...

EHLİYET SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

SINAV İTİRAZLARI NASIL YAPILIR?

* Sınav sorularına, cevap anahtarına ve sonuçlara yapılacak olan itirazlar, soru ve cevap anahtarı nın ve sınav sonuçlarının http://www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmasından itibaren en geç 10 (on) gün içinde dilekçeyle ÖDSGM’ye yapılacaktır.

* Kursiyerler, sınav sorularına, sınav sonuçlarına ve sınav uygulamasına ilişkin itiraz başvurularını, T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. ve Türkiye Halk Bankası A.Ş. şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile 20 TL (Yirmi TL KDV Dâhil) itiraz ücreti yatırarak, alınan banka dekont/ATM işlem fişi ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile birlikte yapacaklardır.

* Başvurusu/sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan, kursiyerlerin bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz.

* Sınavlarda yanlış yatırılan ücretlerin iadeleri sınavın tamamlanmasından yaklaşık 4 hafta sonra tek yanlı olarak döner sermaye işletmesi tarafından herhangi bir başvuru talep etmeksizin yapılmaktadır.

Ücretlerin hangi bankaya yatırıldığına bakılmaksızın yalnızca Ziraat Bankası sistemleri aracılığı ile iade edilmektedir.

* Faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

* İtirazların cevaplanmasında ÖDSGM genel evrak kayıt tarihi dikkate alınacaktır.

* Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile kursiyerin T.C. kimlik numarası belirtilmeyen, banka dekont/ATM işlem fişi eklenmemiş, imza ve adresleri olmayan dilekçeler dikkate alınmayacaktır.