Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi Emlak Kadır Topbaş Yedikule kararını iade etti - Emlak Haberleri

    İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın, belediye meclisinde görüşülerek kabul edilen Yedikule Mahallesi ile ilgili "Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı Tadilatı"nın yeniden değerlendirilmek üzere iade ettiği bildirildi.

    Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Fatih'e bağlı Yedikule Mahallesi'yle ilgili, "Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı Tadilatı"nın, daha önce belediye meclisince kabul edildiği belirtildi. Açıklamada, Topbaş'ın söz konusu kararı, "yeniden değerlendirilmek üzere" belediye meclisine iade ettiği kaydedildi.

    Açıklamada görüşlerine yer verilen Topbaş, iade kararını, söz konusu alanın asli niteliğinin korunması ve geleceğe taşınması için daha kapsamlı bir çalışmaya imkan sağlamak amacıyla aldığını aktararak, "Yapılacak çalışmalara ışık tutması için tarihçiler, bilim adamları, mahalle sakinleri ve ilgililerin katılacağı bir çalıştay düzenlenmesinin faydalı olacağı düşünülmektedir. Söz konusu plan tadilatı, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'ne iade edilmekle birlikte, bu plan tadilatına gerekçe oluşturan mahalle sakinlerinin güvenlik, aydınlatma, çevre temizliği eksikliği gibi talepleri hızla ele alınıp, çözüme kavuşturulacaktır" ifadelerini kullandı.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ