Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi Emlak Arçil ve Şota Maqro Construction'ın yeni reklam yüzü oldu - Emlak Haberleri

    Maqro Construction, Gürcistan’daki ilk konut projesi Green Budapest’in yüzde 10’unu çalışan beyaz yakalı Türklere sattı. Tiflis’te 351 konuttan oluşan proje, hızlı kiraya verilebilen ve 8 yıl gibi rekor sürede kendini amorti eden yatırım arayışındakileri kendisine çekti. Şirket aynı bölgede başlayacağı çok daha büyük bir projede ise daha fazla sayıda Türk yatırımcıyı bu ülkeye çekecek. Amortisman süresini 6-7 yıla kadar indirecek olan yeni projeyi ünlü futbolcu kardeşler Arçil ve Şota tanıtacak.

    Gürcistan’a yatırım sürecini 2013 yılında başlatan Maqro Construction, ülkedeki ilk gayrimenkul projesi Green Budapest’i Mayıs ayında teslim ediyor. Zamanından 4 ay erken teslim edilerek Gürcistan konut pazarında ezber bozan Green Budapest projesi tam tefrişatlı 351 konuttan oluşuyor.

    Ülkedeki nitelikli ve her şeyiyle tamam olan konutlara duyulan ihtiyaç nedeniyle hızlı kiralanma garantisi bulunan ve 8 yıl gibi kısa sürede kendini amorti etme potansiyeline sahip projenin yüzde 10’u ülkede çalışan beyaz yakalı Türklere satıldı. Gürcistan’da enerji, inşaat vs sektörlerde çalışan Türk profesyoneller, Türkiye’de alıştıkları inşaat kalitesi ve standartlarını buldukları Green Budapest projesinden ev sahibi oldular.

    Belarus, Ukrayna ve Gürcistan’da iş planları olan Türk kökenli şirket Maqro Construction, geleceğine inandığı Gürcistan pazarındaki yatırımlarında hız kesmiyor.

    İlk projesinde 8 yıllık rekor amortisman süresine imza atan Maqro Construction yeni projesinde amortisman süresini 6 yıla kadar indirmeyi planlıyor. Şirket yeni projesini Türkiye’de cazip yatırım arayan yatırımcıların da beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

    YENİ PROJEYE SEVİLEN REKLAM YÜZLERİ

    Yeni projesi Tiflis’te başlayacak olan Maqro Construction, projesini Türkiye’de de tanıtmak üzere ilk adımı attı. Maqro’nun yeni projesini ünlü ve sevilen futbolcu ikiz kardeşler Arçil ve Şota Arveladze tanıtacaklar. Tiflis doğumlu Arçil ve Şota kardeşler, Green Diamond projesinin reklam yüzü oldular. Şirketin ilk projesi olan Green Budapest’ten ev alan futbolcu kardeşler, inşaatın kalitesi ve yaşam alanlarının konforuna hayran kaldıkları Maqro’nun yeni projesinin tanıtımında görev almayı kabul ettiler.

    İLK KONUT PROJESİ İLE FARKEDİLDİ

    Maqro’nun Gürcistan’da gerçekleştirdiği ilk konut projesi Green Budapest, Gürcistan Milli İstatistik Bürosu’nun verilerine göre, doğrudan yabancı yatırım projeleri arasında da ilk on sırada yer aldı. Proje sağladığı standartlar ve inşaat kalitesi ile kısa sürede fark edildi. Projenin zamanında önce ve sorunsuz tamamlanarak teslim edilmesi Maqro’nun güvenilirliğini ispatlarken, güvenlikli site içinde 3500m2 lik yeşil ve dinlenme alanları, fitness salonu, çocuk kreşi, kosuyolu, acikhava fitness alani kapalı otopark ve temizlik hizmetleri gibi ayrıcalıkları şirketi pazarda ön sıralara taşıdı.

    ÜLKEDE SAĞLIKLI YATIRIM ORTAMI MEVCUT

    Maqro Construction Proje Geliştirme, Pazarlama ve Satışlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Kaan Karaer, Gürcistan’da sağlıklı ve istikrarlı bir yatırım ortamı bulunduğunu belirterek, Gürcistan pazarındaki kaliteli inşaat ihtiyacını önceden görerek 2013 yılında bu pazara girmeye karar verdiklerini açıkladı.

    Oğuz Kaan Karaer sözlerini şöyle sürdürdü:

    “Bugün için Gürcistan’da 70 milyon dolardan fazla yatırım yaptık. 45 milyon dolarlık Green Budapest projesi şirketimizin en büyük projelerinden biridir. 11700 metrekare arazide inşa edilen Green Budapest konut kompleksi, sakinlerine 351 daire sunmaktadır. Green Budapest yaşamak için tam konfor yaratmaktadır. Bu nedenle şirketimiz müşterilere sadece kaba inşaatı değil, Avrupa standartlarına uygun, tam tefrişatlı daireler sunmaktadır. Bizim projelerimizde daire sakinleri sadece hareketli mobilyalarını getirerek taşınacaklar. Aynı zamanda inşaat tamamlandıktan sonra bir yıl boyunca, yaşam alanının güvenliği, temizlik işleri, park ve bahçe işleri ücretsiz yapılacaktır. Binanın ticari kısmı, fitness merkezi, gündüz bakımı ve anaokulu, mağazalar, restoranlar ve müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusundaki diğer önemli tesisler için tasarlanmıştır“

    “YENİ PROJEYE TÜRKLERİ DAVET EDİYORUZ”

    Proje Geliştirme, Pazarlama ve Satışlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Kaan Karaer Eylül 2014’de satışları başlayan projenin satışlarının yüzde 90 oranında tamamlandığını söyledi.

    Oğuz Kaan Karaer sözlerini şöyle sürdürdü:

    “Dairelerin yaklaşık %30’u yatırım amacıyla, %70’i ise ikamet amacıyla satın alınıyor. Yoğun bir yaşam tarzı olan 35-55 yaş arasındaki insanlar istikrarlı bir yatırım arayışı ile Green Budapest’i farkediyorlar. Yeşil alan, sağlıklı bir çevre, rahat bir ortam, mükemmel konum ve inşaat kalitesi için (ki bu Tiflis için gerçek bir sorun) yaşam çevrelerini değiştirmek isteyen aileler de bizim müşterilerimiz oluyor”

    Oğuz Kaan Karaer, ilk projeyi Türklere veya yabancı alıcılara tanıtmak için özel bir çaba harcamadıklarını belirterek “Ancak yeni başlayacağımız projeye Türk yatırımcıları davet ediyoruz. Onların Gürcistan pazarını ve Maqro projelerini tanıması için fırsat sunuyoruz. Kampanyalarımız ve iletişim araçlarımızla Türk yatırımcılara kısa vadede kazandıracak karlı bir yatırım enstrümanını anlatıyor olacağız” dedi.

    MAQRO Сonstruction kısa bir süre önce satın aldığı 70.000 m2 arazi üzerinde Green Diamond projesini geliştiriyor. Projenin ayrıntıları Mayıs ayında açıklanacak.

    HEDEF GLOBAL MARKA OLMAK

    Global marka olma hedefiyle hareket eden MAQRO Сonstruction, Gürcistan’da bugüne kadar farklı sektörlerde de yatırımlar gerçekleştirdi. Şirket 4 yıldızlı “Mercure Tbilisi Old Town” otelini inşa ederek işletmeciye devretti. Maqro’nun iş ve yatırım ortamında sağladığı avantajlı koşullar nedeniyle Accor grubu yeni projesinde de Maqro ile işbirliğini sürdürerek kısa süre içinde yeni bir otel yatırımının duyurusunu yapmaya hazırlanıyor.

    Ayrıca Gürcistan’da Bellisa isimli mobilya fabrikasına da sahip olan ve bünyesinde 500’e yakın işçi çalıştıran Maqro’nun yakın zamanda Gürcistan pazarında başka sürpriz yatırım ve girişimleri de olacak.

    Maqro Construction şirketi, Türk işadamı Emin Uçar tarafından Gürcistan ve Belarus'ta inşaat, mobilya, gıda ve perakende alanına yatırım ve faaliyetlere bulunmak üzere kuruldu. Yurtdışında iş potansiyeli yüksek avantajlı ülkelerde Türk markası oluşturma hedefiyle yola çıkan yatırımcı Emin Uçar, daha önce inşaat ve mobilya gibi sektörlerde yatırımlarda bulunmuştur.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ