Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Financial Times’ın (FT) haberine göre 1953 yılında kurulan erkek dergisi Playboy, satışını gerçekleştireceği piyasa araştırması için bankalarla görüşmeye başladı.

Yatırım bankası Moelis & Company’nin yöneteceği süreçte Playboy dergisi ile derginin sahibi 89 yaşındaki Hugh Hefner’ın malikânesi satışa konu olacak.

FT’nin ulaştığı kaynaklara göre satışın değeri 400 ile 500 milyon dolar arasında değişiyor.

ARTIK ÇIPLAK KADIN YAYINLAMIYORLAR

1975’te 5,6 milyona ulaşan Playboy’un satış rakamı, 800 bine düşmüş durumda.

Businessht.com.tr'nin derlediği habere göre, Playboy,  ekim ayında yeni tasarımının bir parçası olarak artık çıplak kadın fotoğrafları yayınlamayacağını duyurmuştu. Derginin CEO’su Scott Flanders, New York Times’a yaptığı açıklamada artık her türlü pornografik içeriğe bir tık uzakta olunduğunu, internet çağında dergilerde çıplak olgusunun ticari olarak pek mantıklı olmadığını söylemişti. Bu kararın ardından Playboy’un websitesine giriş yaşı düşmüş, ziyaretçilerin sayısı ocak ayında 21,5 milyona çıkmıştı.

Hefner ocak ayında, 1970'li yıllardan bu yana çılgın partilere ev sahipliği eden Los Angeles’taki malikânesini 200 milyon dolara satacağını açıklamıştı. Hefner, 40 dönümlük arazi üzerinde inşa edilen mâlikaneyi satın almak isteyenler için tek bir şart öne sürmüştü: Kendisi ölünceye kadar orada yaşamasına izin vermesi. 29 odalı mâlikanede şarap mahzeni, şelale, yüzme havuzu, sinema odası, sauna, basketbol sahası da bulunuyor.

Satışa talip müşteriler medya şirketlerinden gelişen ekonomi yatırımcılarına kadar değişiyor. Bunların arasında ünlü bir restoran zinciri de var.