Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi İş-Yaşam Arçelik'ten Vodafone Arena'da bir ilk - İş-Yaşam Haberleri

    Beşiktaş’ın yeni stadyumu Vodafone Arena’nın aydınlatma, iklimlendirme ve dijital görüntüleme alanındaki sistemlerini geliştiren Arçelik, tribün ve televizyon başındaki seyirciler için yepyeni bir futbol deneyimi sunacağını açıkladı.

    Arçelik'ten yapılan açıklamada, "Saha aydınlatmasında kullanılan ve titreşim yaratmayan en gelişmiş plazma aydınlatma sistemi (PLS) ile Vodafone Arena, 3500 lux aydınlatma değeri ile Avrupa’nın en aydınlık stadyumu olma özelliğine kavuştu. Futbolcuların gölgelerinin zemine düşmesini engelleyen sistem aynı zamanda 4K televizyon çekimleri için de en uygun ışığı sağlıyor. Yavaş çekimlerde (slow motion) gözlenen titreşim sorununu ortadan kaldıran PLS, televizyon başındaki seyirciler için maç izleme keyfini katlayacak.Moda, sanat, spor, şirket toplantıları gibi organizasyonlar için bir yaşam merkezine dönüşebilen Vodafone Arena’nın farklı alanlarında aynı anda ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarını karşılayabilen esnek iklimlendirme sistemi VRS (değişken debili klima sistemi) ise alanında dünyanın en verimli sistemi olma özelliği taşıyor" denildi.

    Arçelik A.Ş. Türkiye’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Can Dinçer, “Beşiktaş JK ile uzun yıllara dayanan köklü sponsorluk ilişkimizi pekiştiren bir projeye imza attık. Vodafone Arena için aydınlatma, iklimlendirme ve dijital görüntüleme alanında en yenilikçi teknoloji çözümlerini uyguladık. Uyguladığımız proje ile Avrupa’nın en aydınlık stadyumu olan Vodafone Arena, esnek ve hızlı iklimlendirme sistemiyle de dünyada alanında en yüksek enerji verimliliğine sahip stat olma özelliğine kavuştu” dedi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ