Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi İş-Yaşam Linkedin profil fotoğrafı seçerken yapılan 8 hata - İş-Yaşam Haberleri
    1

    "Bir kitabı kapağına göre yargılama" derler ama eski Linkedin çalışanı Koka Sexton'a göre Linkedin profil fotoğrafınız sizin hakkınızda çok şey anlatabilir.

    2

    Şimdilerde kendi sosyal medya şirketinin sahibi olan Sexton, Linkedin hesabından yaptığı paylaşımla kullanıcıların profil fotoğrafı seçerken sıklıkla yaptığı 8 hatayı yazdı.

    3

    1) Eski Fotoğraf: Çok sevdiğiniz ama geride bırakamadığınız bir fotoğrafınız mı var? Onu arşiv klasörüne atmanın zamanı geldi. Profil fotoğrafınız şimdi nasıl görünüyorsanız öyle olmalı.

    4

    2) Haftasonu: Hepimiz haftasonları dışarı çıkıp, eğlenmeyi çok seviyoruz ama gelin bu fotoğrafları sadece kendi arkadaş grubumuzla paylaşalım.

    5

    3) Gölge: Potansiyel müşterileriniz ve ya işverenleriniz, sizin nasıl göründüğünüzü merak edecektir. Karanlık ve ya üzerinde oynanmış fotoğrafları tercih etmeyin.

    6

    4) Çılgın: Profil fotoğrafınız profesyonelliğinizi yansıtmalı. Fotoğrafınızın bir arkadaşlık sitesinde iş yapacağını düşünüyorsanız, muhtemelen Linkedin için uygun değildir.

    7

    5) Somurtkan: Mimiklerinizi olumlu tutmaya gayret edin. Beraber çalışacağınız insanlar, iletişim kurulması kolay bir insanı tercih edecektir.

    8

    6) Hayvansever: Eğer bir veteriner değilseniz, kediniz ve ya köpeğinizle olan fotoğrafınızı değiştirmeyi düşünün.

    9

    7) Selfie: Selfie modasına direnmek zor olsa da, bu fotoğraflarınızı Instagram için kullanabilirsiniz. Bu tarz bir fotoğraf sizin amatör olduğunuz izlenimi uyandırabilir.