Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu bir televizyon programında emeklilere promosyon, büyüme tahminleri gibi gündeme ilişkin konular hakkında açıklamalarda bulundu.

Bakan Müezzinoğlu'nun konuşmasından notlar;

* Büyüme tahminen yüzde 3.2 seviyelerinde olacaktır.

* Emeklilere promosyon beklentilerden düşük olacak. Yılbaşına kadar belli olacak.

* Tabii önemli bir konu taşeron, ciddi bir konu. 720 bin hizmet alımında çalışanı ilgilendiren bir konu.Bu anlamda AK Partinin seçim dönemindeki beyanları var.

*Sayın Davutoğlu beyin kamuoyuna denklare ettiği bir beyan var. Ama şu anki sistemimizde ki bir sorunumuz var. 657, 4/A, 4/B, 4/C’li var. Biz önce bu kamu çalışanı reformunu bütün olarak yapıpta. 657, 4/A, 4/B, 4/C’li sözleşmeli, kısa süreli sözleşmeliyi hepsini tek bir hale getirebilir miyiz? diye bir değerlendirme yaptık. Bunu yapabileceksek bunu içinde getireceğiz.

* Ama şayet bu kısa vadede olmayacaksa. Anayasa değişikliği, başkanlık sistemi, referandum. Tüm bunlar bizim gündemde reformu yapmamızı ertelememize vesile olacaksa. Bunu nasıl olur da kısa vadede çözeriz diye, Sn. Başbakanımız , Başbakan yardımcımız Mehmet Şimşek’e talimat verdi. Kapsamlı reformu beklemeden Sn. Başbakan yardımcımızın başkanlığında kurulan heyet bir çalışma grubu onu çalışıyoruz.