Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Güzel Sözler En güzel 10 Kasım mesajları yeni 2019! 10 Kasım sözleri ve Mustafa Kemal Atatürk resimleri burada.
    1

    Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının ardından tam 81 yıl geçti... 10 Kasım 1938 yılında hayata gözlerini yuman Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tüm yurtta saygıyla anılıyor. Biz de bugüne özel Atatürk'ün sözlerini ve 10 Kasım sözleri ve mesajlarını derledik

    2

    Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Keaml Atatürk'ü vefatının 81. yılında saygı, minnet ve özlemle anıyoruz.

    3

    Türk Milletinin her bir ferdi Atatürk'ün getirdiği ilke ve devrimlerin gönüllü ve azimli birer koruyucusu olmaktan büyük bir onur duymaktadır.

    4

    Türk milletinin büyük kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 77. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum.

    5

    Atatürk'ün büyük eseri, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, sonsuza kadar bağımsız ve özgür yaşayacaktır.

    6

    Büyük Atatürk! tarih seni bağımsızlığın baş mimarı olarak yazmakta, bütün uluslar senin manevi şahsiyetin önünde saygıyla eğilmektedir.

    7

    Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, vatanı ve milleti adına yaptığı büyük işler için şükranla anıyor, manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum. Ruhu şad olsun.

    8

    O, yüce bir dağa benzer Eteğinde yaşayanlar bu yüceliği fark edemezler Bu dağın azametini kavrayabilmek için, O'na çok uzaklardan bakmak gerekir.

    9

    ATATÜRK'ÜN SÖZLERİ

    Bir ulus sanattan ve sanatçıdan yoksunsa, tam bir hayata sahip olamaz.

    Yurtta sulh, cihanda sulh.

    10

    Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.

    Şuna inanmak gerekir ki, dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir.

    11

    Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.

    12

    Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.

    13

    İki Mustafa Kemal var. Biri ben, fert olan, fani olan Mustafa Kemal. İkinci Mustafa Kemal'den ise ancak "Biz" diye bahsedebilirim. Yani sizler, çalışan köylü, uyanık, münevver, milliyetperver vatandaşlar... İşte o Mustafa Kemal ölmez.

    14

    Boğazımızda kocaman bir düğüm olur her On Kasım'da. Geçen her yıl seni daha da çok aratır oldu. Sen bize bu cennet vatanı bıraktın Allah da seni cennet yurtlarında barındırsın.

    15

    Ulusumuzun güvenine layık olacak bir şekilde millet adına çalışmalarımıza bütün gücümüzle devam edeceğimize manevi huzurunda söz veriyoruz.