Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem İstanbul Mustafa Demir ‘En başarılı’ seçildi, Yerel Yönetimler Performans Araştırması, Fatih Belediye Başkanı, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, CHP'li Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu Mustafa Demir, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Sili

    HT GAZETE

    Andy-AR Araştırma Şirketi'nin, ocak ayında 30 büyükşehirde yaptığı "Yerel Yönetimler Performans Araştırması"nda yüzde 57.2 ile en çok oyu Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir aldı. Katılımcılara "30 Mart 2014'ten sonra geçen zaman içinde belediyenizin hizmetlerinden memnun musunuz?" sorusu yöneltildi.

    Ankette, Demir'in ardından en yüksek oyu ise yüzde 56.1'le Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan aldı. Avrupa yakasında ilk 5'e giren tek muhalefet belediye başkanı ise CHP'den Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar oldu. Anketin Anadolu yakasındaki kısmında ise yüzde 56.9 ile Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ilk sırada yer aldı. AK Partili Can'ı yüzde 54.6 oranı ile CHP'li Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu takip etti.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ