Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Ankara Valiliği, yoğun kar yağışının etkisini sürdürmesi nedeniyle okullara ulaşımda yaşanacak olası kazaların oluşmasını engellemek için, okulların 22 Ocak Cuma günü (bugün) tatil olduğunu ilan etti.

Karnelerini almak için bu dönem son kez okula gelecek Öğrenciler, karnelerini hafta içinde okullarından alabilecek ya da E-okul sistemi üzerinden görebilecekler.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile, süt izni kullanan bayan personel, engelli personel, gaziler, vazife ve harp malullüğü bulunanlar da 22 Ocak Cuma günü izinli sayılacaklar.İŞTE ANKARA VALİLİĞİNİN TATİL AÇIKLAMASI
Ankara'da Valiliği'nden yapılan açıklamada; "İlimiz genelinde görülen kar yağışı ve beraberinde oluşabilecek buzlanma nedeniyle trafikte yaşanması muhtemel olumsuzlukları en aza indirmek, öğrencilerimiz için oluşabilecek riskleri bertaraf etmek amacıyla 22.01.2016 Cuma günü Milli Eğitime bağlı resmi, özel Temel ve Orta Öğretim Kurumları (Kreş, Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Liseler) 1 (bir) gün daha tatil edilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve süt izni hakkından faydalanan kadın personel ile engelli personel, gaziler, vazife ve harp malullüğü bulunanlar da aynı tarihte idari izinli sayılacaklardır. Eğitim ve öğretim döneminin son günü okulların tatil edilmesinden dolayı öğrencilerimiz, karnelerini hafta içerisinde okullarından ya da e-okul üzerinden görüp çıktı alabilirler. 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı 1.Dönemi sonunda Ankara'da yarıyıl tatili heyecanını yaşayan öğrencilerimizin yetişmesinde mihenk taşı olan 62 bin öğretmenimize tatillerini iyi geçirmelerini; geleceğimizin ve yarınlarımızın teminatı olan 950 bin öğrencimize, tatillerini verimli bir şekilde geçirebilmeleri, özgüvenli yetişmeleri ve kendilerini en iyi şekilde ifade edebilmeleri adına sadık dostları olan kitaplardan ayrılmamaları ümidiyle iyi tatiller dilerim." denildi.

CHA