Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Merkez Artuklu ilçesinde bulunan ve adı Aziz Sancar Anadolu Lisesi olarak adı değiştirilen Mardin Anadolu Lisesinde tören düzenlendi.

Onarım ve bakımdan geçirilen okulun açılışını yapan Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, yaptığı açıklamada, tüm Mardinlilerin kendi hemşehrileri olan Aziz Sancar’la gurur duymalarını ve övünmelerini istedi.

Öztürk, “Onun açtığı bu yolda Cumhuriyetin temel niteliklerine bağlı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını gönülden benimseyen kıymetli hemşehrilerinin yolunda tüm Mardinlilerin aynı hassasiyeti, duyguları paylaştığını biliyorum. Nice Aziz Sancarların çıkması dileğiyle" diye konuştu.

Bugün burada yaptıkları açılışın aslında sadece bir isim açılışı değil, nice Aziz Sancarların çıkması dileğiyle yapılan bir çalışmanın göstergesi olduğunu ifade eden Öztürk, şunları söyledi:

”Evlatlarımız pırıl pırıl. İnşallah gelecekleri de pırıl pırıl olacaktır. Okulumuz adına uygun olsun diye çok sayıda değişiklik yaptık. Hem gençlerimize hem öğrencilerimize hem de Aziz Sancar ismine yakışması için okulumuz bir takım onarımlardan geçti. Önemli kazanımlar elde etti bu süreçte. Çok güzel bir konferans salonu yaptık.”


Kaymakam Öztürk, açılışa katılan Mardin Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, Artuklu Milli Eğitim Müdürü Şeyhmus Sümer ile okulu gezdi ve Aziz Sancar köşesini inceledi.

Tören sonunda davetliler, öğretmen ve öğrenciler, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

AA