Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Eşini iç savaş 3 çocuğunu roket aldı

    Nurcan İNAL / GAZETE HABERTÜRK

    Terör örgütü DAEŞ’in Suriye’de, kontrol altına aldığı bölgeden önceki gün Kilis’e atılan Katyuşa roketleri nedeniyle ölenlerin sayısı 5’e yükseldi. Ölenlerden 3’ünün kardeş olduğu belirlendi. 12 yaşındaki ikizler Muhammed ve Tensim Heyro ile 8 yaşındaki kardeşleri Mutassem’in cenazeleri toprağa verilmek üzere Azez’e gönderilirken hikâyeleri yürek burktu. Eşini Suriye’deki savaşta kaybeden Fatma Cuneyd, bir yıl önce 4 çocuğuyla Türkiye’ye geldi.

    Kilis’te konteyner kentte bir süre kalan Cuneyd, daha sonra çocuklarını alıp, yetim çocuklar ve annelerinin barındığı Fatih Sultan Mehmet Derneği’ne sığındı. Terzinin yanında çalışan Fatma Cuneyd’in işte olduğu saatlerde derneğe Katyuşa roketi isabet etti. Cuneyd, 3 çocuğunun ölümüyle büyük acı yaşadı. Acılı anne, “Bombalardan kaçıp geldik, burada bombada 3 çocuğumu kaybettim. Çocuklar babalarının öldüğünden bile habersizdi. Çok şükür bir çocuğum hayatta kaldı. Kalan çocuğum Ahmed Heyro (11) için yaşayacağım” diye konuştu.

    Aynı binada yaşamını yitiren 16 yaşındaki Yasmin Süleyman ile çobanlık yapan Suriyeli Kamil Cerruh ise (40) Kilis’te düzenlenen törenle Kilis Asri Mezarlığı’nda toprağa verildi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ