Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem İstanbul Gençlerin gürültüsü mahalleyi karıştırdı

    GAZETE HABERTÜRK

    Ümraniye’de Roman vatandaşlar arasında çıkan kavgada ortalık savaş alanına döndü. Ellerinde taş ve sopalar bulunan bir grup, kendilerini polise şikâyet ettiği gerekçesiyle bazı Romanların evlerinin ve arabalarının camlarını kırdı.

    Olaylar sonucunda polis 6 kişiyi gözaltına aldı. Olay Ümraniye Cemil Meriç Mahallesi’nde Roman vatandaşların yoğun olarak yaşadığı Şehit Ahmet Güveç Sokak üzerinde dün gece saatlerinde meydana geldi.

    İddialara göre sokakta alkol alıp müzik dinleyen 4-5 kişilik genç grubunu mahalle sakinleri, sessiz olmaları konusunda uyardı. Uyarılarına rağmen eğlenmeye devam eden grubu, bir sokak sakini polise bildirdi.

    Olay yerine gelen polis ekiplerinin uyarılarını dinlemeyen gençler ve polis arasında arbede çıktı. Gençlerin yakınlarının da olaya karışması üzerine yetersiz kalarak sokaktan ayrılan polis ekipleri takviye ekiplerin gelmesini beklemeye başladı.

    Polisin ayrılmasının ardından gençler ve yakınları, ellerinde taşlar ve sopalarla komşularının evlerinin ve park halindeki araçlarının camlarını kırdı.

    Kendilerini polise ihbar eden komşuları ile grup kavga etmeye başladı. Saldıraya uğrayan vatandaşlar da elleri sopalı saldırganların olduğu öğrenilen aracı yan yatırdı. Saldırgan grup takviye polis ekiplerinin geldiğini görünce kaçmaya başladı. Polis 6 kişiyi gözaltına aldı.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ