Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Mardin'in Derik ilçesinde seyir halindeki araca teröristlerce açılan ateş sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Atal'ın Adıyaman’ın Samsat ilçesindeki kardeşlerine acı haber verildi. Şehidin anne ve babasının vefat ettiği öğrenildi.

Samsat Kaymakamı Kürşad Atak, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Süleyman Aslan, Samsat İlçe Emniyet Amiri Mehmet Malgır ve Samsat İlçe Müftüsü Mehmet Seri Doğru şehidin Örentaş Mahallesi’ndeki evine giderek kardeşlerine acı haber verildikten sonra şehit evine Türk bayrağı asıldı.

Anne ve babası vefat eden, 26 yaşındaki Şehit Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Atal'ın 4 kız, 4 erkek olan 8 kardeşten biri olduğu belirtildi. Şehit haberi ile yıkılan ailenin bulunduğu Samsat ilçesi adeta yasa boğuldu.

30 Haziran 2016 günü öğle namazını müteakip Samsat Hükümet Konağı bahçesinde düzenlenecek tören ve kılınacak namazdan sonra Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Atal’ın cenazesi Örentaş Mahallesindeki aile mezarlığında defnedilecek.

ŞEHİT ATEŞİ SAKARYA'YA DÜŞTÜ

Mardin’de teröristlerin yola döşediği el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Samet Şare’nin Sakarya’daki evine ateş düştü.

Mardin'in Derik ilçesinde Denktaş köyü mevkisinde zırhlı askeri aracın geçişi sırasında terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Samet Şare'nin Sakarya’nın Adapazarı ilçesine bağlı Evrenköy Mahallesi’nde yaşayan ağabeyi Şerafettin Şare ve yakınlarına yetkililer tarafından acı haber verildi.

Acı haberin verilmesi sırasında sağlık ekipleri de evin önünde hazır bekletildi. Ağabeyinin evinin önüne dev Türk bayrağı asıldı. Ailenin 16 kardeşinden 14’üncüsü olan 24 yaşındaki şehidin annesinin kısa süre önce memleketi Muş'a gittiği öğrenildi.

IHA