Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa İşadamına fidye tuzağında ikinci bir kadın çıktı

    Sarıyer'de 14 Ekim'de polise başvuran Azerbaycanlı işadamı Mustafa T., tuzağa düşürüldüğünü ve kendisinden fidye istendiğini belirterek şikayetçi oldu. Olaydan bir gün önce kendisini eski çalışanı Latife M. Adlı kadının aradığını belirten Azerbaycanlı işadamı yaşananları şöyle anlattı: Latife bana, 'Sabrina diye Özbekistanlı bir kadın var. Kadının annesi Amerika'da çok zengin. Bir iş yapmak istiyor. Seninle tanıştırayım' dedi. Ben de buluşmaya gittim. Lafiteyle birlikte lüks bir araçla gelen Sabrina adlı kadın, 'Annem şu an Sarıyer'de. Gidelim sizi tanıştırayım' dedi. Birlikte Sarıyer'deki villaya gittik. Biz girdikten kısa bir süre sonra 3 silahlı ve maskeli kişi içeri girerek beni rehin aldı.

    UYGUNSUZ GÖRÜNTÜLERİNİ ÇEKTİLER

    Şikayet üzerine harekete geçen Gasp Büro Amirliği ekipleri, 2 kadının da işadamı ile birlikte villada rehin tutulduğunu belirlendi. Elde edilen bilgilere göre, villaya giren silahlı maskeli 3 kişi, işadamının uygunsuz görüntülerini çekti ve tehdit ederek para istedi. İşadamı rehin tutulduğu sırada 2 arkadaşını arayarak, gelen kişiye para vermesini istedi. Şüphelilerden biri, işadamının arkadaşından 10 bin TL para aldı.

    KADINLAR ŞÜPHELİ ÇIKTI

    Parayı aldıktan sonra işadamı ve 2 kadın serbest bırakan şüpheliler, bir gün sonra Mustafa T.'yi arayarak yeniden para istedi. Şüpheliler işadamını 10 bin dolar vermezse, uygunsuz görüntülerini internette vereceklerini söyleyerek tehdit etti. Bunun üzerine polisin, yönlendirmesiyle, işadamı şüphelilere parayı getireceğini söyleyerek randevu verdi. Buluşma yerinde tedbir alan polis ekipleri parayı almaya gelen şüphelilerden Şahin Kemal Y.'yi, yakaldı. polis Şahin Kemal K.'nın suç ortağı olduğu iddia edilen Dağıstanlı Türel B.'yi de gözaltına aldı.

    Polis işadamı ile birlikte rehin alınan Latife M. ile kendisini Sabrina olarak tanınan Özbekistan uyruklu Mushtarıy S. adlı kadınların da ifadelerini aldı. Latife M., ifadesinde, "Sabrina olarak tanıdığı kadının kendisine, 'Senin işadamı tanıdığın var. Benim annem Amerika'da iş kadını.Türkiye'de iş yapmak istiyor. İşadamını ile bizimle tanıştır' dedi. Ben de sadece aracı oldum" dedi. Annesinin gerçekten Amerika'da yaşayan zengin bir işkadını olduğu belirlenen Mushtarıy S. ise erkek arkadaşının kendisini tehdit ederek, işadamını tuzağa düşürdüklerini iddia etti. Gözaltına alınan Mushtarıy S., Latife M, Şahin Kemal Y. ve Türel B. adliyeye sevk edildi.

    Mustafa ŞEKEROĞLU / İSTANBUL

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ