Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Güvenlik Adana'daki katliamdan TEOG sayesinde kıl payı kurtuldular

    Adana'da, 2 kişinin hayatını kaybettiği, 33 kişinin de yaralandığı bombalı araçla yapılan saldırıda büyük hasar gören Adana Valiliği otoparkındaki bekleme bölümünde toplanan onlarca çalışanın, saldırıdan dakikalar önce Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı nedeniyle binadan ayrıldıkları ve katliamdan kıl payı kurtuldukları ortaya çıktı.

    Adana Valiliği açık otoparkında dün sabah 08.05'te 33 plakalı bir otomobille bombalı saldırı yapıldı. Valilik binasının ve otoparkının büyük hasar gördüğü saldırıda 2 kişi hayatını kaybetti, 33 kişi yaralandı. Saldırıdan sonra adeta enkaz haline gelen otopark ve bekleme alanının valilik personeli tarafından servis saatlerinde ve dinlenme molalarında sıkça kullanıldığı, şoförlerin de mesailerini bu alandaki odalarda geçirdiği öğrenildi.

    Saldırıdan birkaç gün önce valilik personelinin otoparkta çektirdiği hatıra fotoğrafları ortaya çıktı. Çok sayıda personelin saldırıdan önce TEOG sınavı nedeniyle binadan ayrıldığı, onlarca personelin saldırı anında görevli olduğu okullarda bulunduğu bildirildi. Saldırıdan önce ve sonra çekilen fotoğraflar, olası katliamın boyutlarını ortaya koydu.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ